Warszawa. Atak nożownika w szkole. Ministerstwo edukacji: Apelujemy, by nie niepokoić uczniów i ich rodzin

"W tej chwili najważniejsze jest zapewnienie pomocy psychologicznej uczniom i rodzicom, a także całej społeczności szkolnej"- poinformowała rzeczniczka Ministerstwa Edukacji Narodowej po tragicznych wydarzeniach w szkole podstawowej w warszawskim Wawrze. 15-letni uczeń zadźgał tam nożem swojego rówieśnika.
Zobacz wideo

Rzeczniczka MEN Anna Ostrowska przedstawiła oświadczenie resortu po ataku 15-letniego nożownika w Szkole Podstawowej nr 195 w warszawskim Wawrze. Wcześniej sprawę morderstwa 15-letniego ucznia dokonanego przez jego rówieśnika skomentowali m.in. minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro oraz prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który udał się na miejsce zbrodni.

MEN o tragedii w warszawskiej szkole: Trwają działania wyjaśniające

Ostrowska poinformowała, że od razu po otrzymaniu informacji o tragicznych wydarzeniach, na polecenie minister Anny Zalewskiej na miejsce został wysłany wicekurator oświaty. 

"W tej chwili najważniejsze jest zapewnienie pomocy psychologicznej uczniom i rodzicom, a także całej społeczności szkolnej. Przez cały weekend do dyspozycji pozostają specjaliści z poradni psychologiczno-pedagogicznej w Wawrze" - zapewniła rzeczniczka MEN.

Jak powiedziała, jeśli będzie taka potrzeba, to pomocy psychologicznej będą udzielać również psychologowie z innych warszawskich poradni. Zaznaczyła również, że mazowiecki kurator oświaty jest w stałym kontakcie z policją i monitoruje sytuację w szkole, w której doszło do tragedii. - W tej chwili trwają działania wyjaśniające - stwierdziła w oświadczeniu.

Apelujemy o to, aby w tych trudnych dla całej społeczności szkolnej chwilach nie niepokoić uczniów i ich rodzin oraz nauczycieli. Prosimy, aby pozwolić prokuraturze na dokładne wyjaśnienie tego tragicznego wydarzenia. Najbliższym ucznia składamy najgłębsze kondolencje

- dodała Ostrowska.

Więcej o: