Warszawa. Atak nożownika w szkole. Ministerstwo edukacji: Apelujemy, by nie niepokoić uczniów i ich rodzin

"W tej chwili najważniejsze jest zapewnienie pomocy psychologicznej uczniom i rodzicom, a także całej społeczności szkolnej"- poinformowała rzeczniczka Ministerstwa Edukacji Narodowej po tragicznych wydarzeniach w szkole podstawowej w warszawskim Wawrze. 15-letni uczeń zadźgał tam nożem swojego rówieśnika.
Zobacz wideo

Rzeczniczka MEN Anna Ostrowska przedstawiła oświadczenie resortu po ataku 15-letniego nożownika w Szkole Podstawowej nr 195 w warszawskim Wawrze. Wcześniej sprawę morderstwa 15-letniego ucznia dokonanego przez jego rówieśnika skomentowali m.in. minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro oraz prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który udał się na miejsce zbrodni.

MEN o tragedii w warszawskiej szkole: Trwają działania wyjaśniające

Ostrowska poinformowała, że od razu po otrzymaniu informacji o tragicznych wydarzeniach, na polecenie minister Anny Zalewskiej na miejsce został wysłany wicekurator oświaty. 

"W tej chwili najważniejsze jest zapewnienie pomocy psychologicznej uczniom i rodzicom, a także całej społeczności szkolnej. Przez cały weekend do dyspozycji pozostają specjaliści z poradni psychologiczno-pedagogicznej w Wawrze" - zapewniła rzeczniczka MEN.

Jak powiedziała, jeśli będzie taka potrzeba, to pomocy psychologicznej będą udzielać również psychologowie z innych warszawskich poradni. Zaznaczyła również, że mazowiecki kurator oświaty jest w stałym kontakcie z policją i monitoruje sytuację w szkole, w której doszło do tragedii. - W tej chwili trwają działania wyjaśniające - stwierdziła w oświadczeniu.

Apelujemy o to, aby w tych trudnych dla całej społeczności szkolnej chwilach nie niepokoić uczniów i ich rodzin oraz nauczycieli. Prosimy, aby pozwolić prokuraturze na dokładne wyjaśnienie tego tragicznego wydarzenia. Najbliższym ucznia składamy najgłębsze kondolencje

- dodała Ostrowska.

Więcej o:
Komentarze (90)
Warszawa. Atak nożownika w szkole. Ministerstwo edukacji: Apelujemy, by nie niepokoić uczniów i ich rodzin
Zaloguj się
 • droch

  Oceniono 19 razy 13

  Co innego, gdyby zabójstwo miało miejsce w szkole w Niemczech czy Francji, wtedy TVPiS grzałby ten 24h/dobę.

 • krynolinka

  Oceniono 26 razy 12

  Zaapelujcie do publicznego telewizora żeby nie podgrzewał sprawy, tytuł z tvpinfo : "„Zawsze był agresywny”. Uczeń ze szkoły w Wawrze opowiada o morderstwie ".
  – Zawsze był agresywny, szkoła już dawno powinna go wywalić, ale dawali mu jeszcze szansę. Gdyby go wywalili, to by się to nie stało – twierdzi chłopiec.

 • kastoripollux

  Oceniono 11 razy 9

  Niech nierząd i kuriatorium dalej ograniczają uprawnienia nauczycieli. Teraz nauczyciel nie może dosłownie nic. Za to uczeń może mu nasr... na głowę, rodzic ma stale pretensje, że jego pociecha - geniusz ciągle jest krzywdzone przez niesprawiedliwego belfra, a dyrektor przetrzymuje grono pedagogiczne w obozie koncentracyjnym od siódmej do dziewiętnastej. I podobno to tylko 18 godzin tygodniowo. Biurokracja osiągnęła apogeum a nauka leży odłogiem. Najważniejsza jest religia. Takiego upadku szkoły nie było jeszcze w historii tego grajdoła. Deforma dopełni tej nędzy.

 • fruqo3

  Oceniono 26 razy 8

  Patrzcie kuźwa, nagle się „minister” Zalewska odnalazła.
  Ta która właśnie ma na rękach krew tego dziecka.
  Bo swoją „deformą” doprowadziła do całkowitego załamania się systemu szkolnictwa.
  A będzie jeszcze gorzej, teraz przecież 6-łatki razem z 15-latkami na jednym korytarzu to dzięki tej kooorvie standard.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 19 razy 7

  Może ją uczyłem się innej polszczyzny?
  Bo sformułowanie "dźgnięcie", choć generalnie poprawne, to stylistycznie nie na miejscu, brzmi fatalnie, niedopuszczalnie, knajacko, prymitywnie.
  Lepiej byłoby "ugodzenie".
  Ale to tylko moja prywatna opinia (IMO).

 • swietyszczur

  Oceniono 19 razy 7

  Gdyby to sie zdarzylo w Europie Zach .to juz by trolle PiSowskie pisaly tutaj , ze na pewno byl to Ali , Mahmud albo Abdullah jakis hehehe

 • zalewski-usmiech

  Oceniono 16 razy 6

  likwidacja gimnazjów rozwiąże problemy wychowawcze! zniknie agresja i nastanie miłość i ministerialna poprawność !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX