Warszawa. Wawer. Śmierć ucznia zaatakowanego ostrym narzędziem. Rafał Trzaskowski zapewnia o pomocy

Prezydent Rafał Trzaskowski zapewnia o udzieleniu pomocy psychologicznej dla wszystkich uczniów i rodzin po tym, jak w szkole podstawowej w warszawskim Wawrze jeden z uczniów zaatakował drugiego ostrym narzędziem. Jak podaje TVN24 15-latek może być sądzony jako osoba dorosła.
Zobacz wideo

Portal Onet.pl cytuje pierwszych polityków, którzy wypowiedzieli się w sprawie ataku w szkole. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zapewnił, że rodziny ofiary, sprawcy oraz wszyscy uczniowie wymagający wsparcia, otrzymają pomoc psychologiczną: "Miasto zrobi wszystko ze swojej strony, by pomóc w tej sytuacji. Będziemy z tej tragedii wyciągać wnioski. Policja prosiła jednak, by nie udzielać żadnych szczegółowych informacji. Jestem wstrząśnięty, jak większość warszawiaków, którzy się o tym dowiedzieli".

Nie żyje uczeń zaatakowany ostrym narzędziem w szkole. Trwają oględziny miejsca zdarzenia

Do zdarzenia doszło w Szkole Podstawowej numer 195 im. Króla Maciusia I w Wawrze w piątek po godzinie 10. Na terenie szkoły doszło do kłótni między dwójką nastolatków. Jeden z nich, 15-latek, zaatakował ostrym narzędziem swojego kolegę. Przybyli na miejsce ratownicy reanimowali zaatakowanego ucznia, niestety nie udało się go uratować.

Z informacji podanych przez TVN24 prokuratura potwierdza, że 15-letni napastnik może być sądzony jak osoba pełnoletnia. Na miejscu pracują policjanci pod nadzorem prokuratora. Zbieranie dowodów i ustalanie przebiegu zdarzeń może potrwać do wieczora - możliwe, że dopiero wtedy funkcjonariusze podadzą szczegóły sprawy. Sprawą zajmie się Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga.

Więcej o: