Wtargnął na pomnik smoleński i krzyczał do Jarosława Kaczyńskiego: "9 lat oszukujesz ludzi!"

Podczas uroczystości związanych z miesięcznicą katastrofy smoleńskiej na pomnik upamiętniający ofiary katastrofy na placu Piłsudskiego w stolicy wdarł się mężczyzna z transparentem. Mężczyzna wykrzykiwał słowa w kierunku obecnego tam prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.
Zobacz wideo

Do incydentu doszło po godz. 9, w trakcie uroczystości związanych z miesięcznicą katastrofy smoleńskiej. Uczestnicy obchodów, m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, składali kwiaty przed pomnikiem ofiar katastrofy na placu Piłsudskiego w Warszawie.

Na pomnik nagle wtargnął mężczyzna i rozwinął transparent, na którym znalazł się napis: "Ein Volk, ein Reich, ein Kaczyński? NIE!!".

- 9 lat oszukujesz ludzi! Kiedy przestanie oszukiwać ludzi? - wykrzykiwał mężczyzna w kierunku Jarosława Kaczyńskiego. Szybko został sprowadzony z pomnika przez funkcjonariuszy policji.

Jak informuje Komenda Stołeczna, mężczyzna został doprowadzony do jednej z komend, a czynności prowadzone są w kierunku art. 51 kodeksu wykroczeń, który mówi m.in. o zakłócaniu spokoju i porządku publicznego. Mężczyźnie grozi kara aresztu, ograniczenia wolności (np. prace społeczne) lub krzywna (maks. 5 tys. zł). 

"Oceną prawno-karną treści transparentu zajmie się prokurator" - informuje policja. "Rzeczpospolita" podaje, że mężczyzna jest działaczem organizacji Obywatele RP. 

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (737)
Wtargnął na pomnik smoleński i krzyczał do Jarosława Kaczyńskiego: "9 lat oszukujesz ludzi!"
Zaloguj się
 • falbor

  Oceniono 166 razy 136

  Nie popieram takiej formy protestu, ale takie są konsekwencje "PRZEMOCY SYMBOLICZNEJ", w tym stawiania pomników wbrew woli społeczności lokalnych!
  Zwróćcie Warszawie Plac Piłsudskiego, ręce precz od Westerplatte!!

  STOP PRZEMOCY W ŻYCIU PUBLICZNYM!!!

 • chi-neng

  Oceniono 136 razy 116

  BRAWO!
  BRAWO!
  BRAWO!

  A JEDNAK ZNALAZŁ SIĘ JEDEN W CAŁEJ POLSCE Z KURAŻEM!
  Ciekawa jestem co z nim zrobią; JOJO I PG- GANGSTER SPRAWIEDLIWY?
  Mam nadzieję, że dziennikarze, NIE TYLKO PRO-RZĄDOWI, bedą śledzić dokładnie PRZEBIEG ZEMSTY SREBRZYSTEGO OLIGARCHY, ZA TAKĄ ZNIEWAGĘ POMNIKA BLIZNIAKA-BOŻYSZCZA SEKTY SMOLEŃSKIEJ, NIEMOTY EX-PREZYDENTA.

 • maratss

  Oceniono 114 razy 104

  Kaczyński i Macierewicz doskonale wiedzą, że w Smoleńsku nie było zamachu. Wymyślili go, żeby mieć narzędzie do walki politycznej. I podzielili Polaków, co jest zbrodnią, bo ten podział pozostanie na wiele pokoleń. Oni i my nie będziemy już żyli, a to kłamstwo będzie zżerało Polaków przez długie lata. Co zrobiliście z moją i swoją ojczyzną.Wszystkiego wam brak Umiejętności,obycia,wiedzy,empatii,wykształcenia.Idąc po władzę zdemolowaliście wszystko, podwaliny demokracji,stosunki społeczne,podeptaliście wartości uniwersalne,piszecie alternatywną historię.Jesteście źli!! Żaden naród nie powinien płacić tak okrutnej ceny,żaden być tak traktowany przez współplemieńców.Bo to świadome działanie przeciw państwowości. I kościół katolicki,który rękoma PiS i ultrakatolików destabilizuje instytucje państwa żeby nie utracić przywilejów i dostępu do pieniędzy od rządzących. Już raz tak robił bojąc się przeniesienia do Polski ideałów Rewolucji Francuskiej i doprowadził za pieniądze Carycy Katarzyny II do Rozbiorów Polski.Wybór formacji Jarosława Kaczyńskiego to nie jest epizod, wpadka, próba szansy dla innego stylu rządzenia, innego modelu Polski. To koszmarna, wieloletnia klęska polskiej kultury. Prawnej, osobistej, duchowej.

 • antropoid

  Oceniono 95 razy 83

  CZY TW "balbina" już oddał pieniądze, które pochłonęła obstawa jego PRYWATNYCH burd zwanych "miesięcznicami"?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX