Prognoza pogody na lato 2019. Możliwe wystąpienie anomalii "El Nino". Które miesiące będą ciepłe?

Pogoda. Po długim weekendzie majowym nadszedł czas na planowanie wakacyjnych wyjazdów. Czy w Polsce będzie ciepło, czy trzeba będzie szukać słońca za granicą? W jakim terminie zaplanować wyjazd na łono natury, a kiedy będzie padać?
Zobacz wideo

Synoptycy prognozują, że nadchodzące lato będzie ciepłe i słoneczne, a opady deszczu będą sporadyczne. Przewiduje się jednak, że w  środku lata możemy spodziewać się wielu gwałtownych burzy.

Prognoza pogody na czerwiec. Lato zacznie się przyjemnie

Długoterminowa prognoza pogody na serwisie AccuWeather pokazuje, że czerwiec będzie miesiącem słonecznym i ciepłym. W nadchodzącym miesiącu temperatura będzie powoli wzrastać - na początku czerwca nasze termometry wskażą maksymalnie 19-23 stopnie, jednak już pod koniec miesiąca odnotujemy nawet 26 stopni. Synoptycy prognozują, że przeważająca większość czerwcowych dni będzie słoneczna, jednak prognozują przelotne deszcze, a nawet burze w terminie od 19 do 24 czerwca.

Pogoda na lipiec 2019. Wysokie temperatury i gwałtowne burze

Lipiec również będzie miesiącem upalnym i suchym. Meteorolodzy prognozują, że w tym miesiącu deszcze będą rzadkością, choć ze względu na wysoką temperaturę zdarzać się będą gwałtowne burze. Z długoterminowej prognozy pogody wynika, że najcieplejszym okresem w lipcu będzie czas pomiędzy 21 a 27 lipca - wówczas odnotujemy temperaturę na poziomie 26-28 stopni. 

Prognoza pogody na sierpień. Pogoda zacznie zmieniać się na jesienną 

W sierpniu temperatura zacznie powoli spadać. Prognozuje się, że w tym miesięcu temperatura maksymalna będzie wahać się od 21 do 25 stopni. Najwięcej opadów deszczu prognozuje się na pierwszą połowę sierpnia - wówczas ustąpią gwałtowne burze, które zastąpią przelotne opady. Druga połowa sierpnia ma być bardziej słoneczna, ale chłodniejsza. 

Anomalie pogodowe. Tego lata może wystąpić El Niño

Synoptycy z amerykańskiego Centrum Prognoz Klimatycznych prognozują, że istnieje 70-procentowa szansa na to, że tego lata na półkuli północnej utrzyma się El Niño. Jest to zjawisko pogodowe będące anomalią, polegające na utrzymywaniu się ponadprzeciętnie wysokiej temperatury na powierzchni wody w strefie równikowej Pacyfiku. Naukowcy podejrzewają, że El Niño, choć obserwowany głównie na Pacyfiku, ma wpływ na całą kulę ziemską. Kiedy mamy do czynienia z El Niño, na suchych wybrzeżach Ameryki Południowej występują ulewne deszcze, a w zwykle wilgotnych rejonach Azji i Australii występują susze, co ma wpływ m.in. na uprawy oraz rybołówstwo. 

Więcej o:
Komentarze (61)
Prognoza pogody na lato 2019. Możliwe wystąpienie anomalii "El Nino". Które miesiące będą ciepłe?
Zaloguj się
 • za_miske_ryzu

  Oceniono 35 razy 29

  Czyli lipiec ciepły i suchy, najcieplej pod koniec lipca, od połowy sierpnia powoli nadchodzi jesień. Taką prognoyę na lato mogę pisać co roku w grudniu.

 • cramol

  Oceniono 22 razy 20

  Czyli pogoda jak zawsze:
  będzie ciepło, a może i upalnie, może popada, a może nie :D

 • jaceksea

  Oceniono 14 razy 14

  "możemy spodziewać się wielu gwałtownych burzy". Coś się we mnie burzy! Chyba możemy spodziewać się CZEGO? "burz"!

 • astachanowicz

  Oceniono 11 razy 11

  Niesamowite - zajrzeliście na Accuweather.com i zrobiliście z tego artykuł. Cóż za inwencja!

 • mcguirre

  Oceniono 13 razy 11

  Taaaa, takie prognozy są tak samo przydatne jak ta, że pewnie będzie ciężka zima bo Indianie chrust zbierają...

 • justas32

  Oceniono 14 razy 8

  Nad Polskę nadciągnęło pisinjo, psując atmosferę w całym kraju. Szacuje się że efekt pisinjo nie ustąpi aż do połowy jesieni ...

 • grot191

  Oceniono 8 razy 8

  "Prognoza pogody na sierpień. Pogoda zacznie zmieniać się na jesienną."
  A to ci news!

 • najezyn

  Oceniono 10 razy 8

  A to ci nowina: latem będzie ciepło ale czasem spadnie ulewny deszcz i będą nawalać pioruny. No po prostu przełom kopernikański w pogodzie. Jak wiemy, do tej pory latem zalegał śnieg a z nieba nic nigdy nie opadało.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX