Częstochowa. Kierowca przejechał na czerwonym świetle i zmiótł z drogi motocyklistę

Niedaleko estakady w Częstochowie doszło do poważnego wypadku. Mężczyzna jadący samochodem marki Skoda przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle i uderzył w jadącego motocyklistę. Inny kierowca udostępnił nagranie z wypadku.
Zobacz wideo

Wypadek miał miejsce we wtorek 7 maja w Częstochowie. Z ustaleń policji wynika, że winny jest 26-letni mężczyzna kierujący skodą. Kierowca przejechał przez skrzyżowanie al. Wojska Polskiego z al. Pokoju na czerwonym świetle, licząc że zdąży zniknąć ze skrzyżowania przed pojazdami, dla których chwilę wcześniej włączyło się zielone światło.

Wypadek w Częstochowie. Potrącony motocyklista jest w ciężkim stanie

Wypadek na jednym z częstochowskich skrzyżowań uwieczniła kamera pojazdu stojącego na czerwonym świetle. Na nagraniu widać, że kierujący skodą uderzył w motocyklistę z olbrzymim impetem, który wyrzucił go w powietrze. Następnie samochód uderzył w słup i przewrócił się.

 

34-letni motocyklista trafił do szpitala. Mężczyzna jest w stanie ciężkim. Kierowca samochodu osobowego był trzeźwy - informuje "Dziennik Zachodni". 

Więcej o:
Komentarze (143)
Częstochowa. Kierowca przejechał na czerwonym świetle i zmiótł z drogi motocyklistę
Zaloguj się
 • ss85

  Oceniono 48 razy 42

  tak znikają motocykliści, rowerzyści, piesi, kobiety, męzczyźni, dzieci i staruszkowie... inni kierowcy czasem też... Czy naprawdę nie da się z tym nic zrobić?
  Powiedzmy wprost - nie ma różnicy między szaleńcem strzelającym na oślep w centrum handlowym w Teksasie a kretynem jadącym stówą przez miasto i myślącym, że "się zmieści"

 • glencok

  Oceniono 50 razy 38

  Mam po drodze do pracy duże skrzyżowanie gdzie CODZIENNIE widzę samochody i motocykle "prześlizgujące się" na wczesnym czerwonym. Jednego nie widzę: Policji która daje za to mandaty. No i w taryfikatorze mandat za coś takiego niziutki.
  Wszystko w temacie. Państwo teoretyczne

 • def11

  Oceniono 28 razy 24

  prawie czerwone miałem , jeszcze zdążę, "śmiało zmieścisz się"

 • mmmail

  Oceniono 21 razy 17

  Dziwna była reakcja kobiety na pasach - zatkała uszy i uciekła w druga stronę.Ale może dobrze tak się pisze siedząc przy komputerze, a jak przyjdzie co do czego, to traci sie głowę.

 • enta2

  Oceniono 17 razy 13

  Dziwne reakcje tych kobiet! Jedna uciekła i dopalila do końca papierosa, a druga przeszła jak gdyby nic się nie stało... przykre.. To facet z samochodu wyskoczył ratować człowieka.

 • 6565q

  Oceniono 12 razy 10

  Dlaczego Szwajcaria czy Holandia mają dużo mniej z tym problemów ? bo to za drogo kosztuje .

 • maxwywar2

  Oceniono 24 razy 10

  No i teraz tak. Gdyby motocykliscie cudem udaloby sie uniknąc tego wypaku i obiłby bydlakow morde - to idzie siedzieć.

 • ceppisowski

  Oceniono 11 razy 9

  Na poczatek śmieć w aucie powinien
  - placic koszty leczenia
  - stracic PJ DOŻYWOTNIO
  powyzsze za wjechanie na skrzyzowanie na POŹNYM CZERWONYM - czylide facto dla tego smiecia nie liczy sie nawet sygnalizacja wiec jest zagrozeniem dla zdrowia i zycia innych
  Sprawa sadowa to oczekiwanie czy facet przezyje i czy bedzie kaleką czy nie co de facto znaczyc powinno ile bedzie siedzial

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX