Żywiec. Zaginęła 17-letnia Nicola Sobocik. To jej kolejna ucieczka z domu

Komenda Powiatowa Policji w Żywcu udostępniła rysopis i zdjęcie zaginionej Nicoli Sobocik. 17-latka ostatni raz widziana była przez rodzinę w marcu.
Zobacz wideo

Policjanci z Żywca poszukują 17-latki, która 18 marca wyszła z domu i nie utrzymuje stałego kontaktu ze swoją rodziną. Według dotychczasowych ustaleń funkcjonariuszy dziewczyna miała udać się do Zabrza.

Żywiec. 17-letnia Nicola Sobocik zaginęła - policja udostępniła rysopis i zdjęcie poszukiwanej dziewczyny

Nicola Sobocik ma 164 cm wzrostu i jest szczupłej budowy ciała. Ma długie, proste, czarne włosy i ciemne oczy. Znakiem szczególnym jest ślad po kolczyku, który znajduje się w dolnym lewym kąciku ust. Według rodziny dziewczyna może być ubrana w czarne, obcisłe spodnie, czarną koszulkę i czarną kurtkę sięgającą do pasa.

Zaginiona 17-letnia Nicola SobocikZaginiona 17-letnia Nicola Sobocik Fot. Komenda Powiatowa Policji w Żywcu

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez rzecznik prasową Komendy Powiatowej Policji w Żywcu asp.szt. mgr Mirosławę Piątek 17-letnia Nicola niedawno przebywała w ośrodku opiekuńczym, z którego została ponownie skierowana do domu, pod opiekę ojca. Dziewczyna rzadko dzwoni do swoich rodziców, nie informuje też o miejscu aktualnego pobytu. Ze względu na to, że zaginiona jest niepełnoletnia, powinna przebywać pod opieką osoby dorosłej - z tego powodu policja postanowiła udostępnić jej wizerunek i rozpocząć ponowne poszukiwania opiekuńcze (to nie pierwszy przypadek, kiedy nastolatka samowolnie opuściła miejsce zamieszkania).

Wszystkie osoby, które mogą posiadać informacje na temat obecnego miejsca przebywania Nicoli Sobocik proszone są o kontakt z dyżurnym żywieckiej komendy policji. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu 33 867 22 55. Informacje przekazywać można także najbliższym jednostkom policji oraz zgłaszając sprawę na numer alarmowy 112.

Więcej o: