Gorzów Wielkopolski. Bójka Polaków i Ukraińców. Nie żyje 40-letni mężczyzna

Do bójki doszło przed jednym ze sklepów monopolowych w województwie lubuskim. Sprzeczka miała wywiązać się po tym, jak obywatele Ukrainy zaczęli zaczepiać pracującą w sklepie ekspedientkę.
Zobacz wideo

Do zdarzenia, o którym informuje Polsat  News w programie "Interwencja", doszło 21 kwietnia w niedzielę wielkanocną. Wieczorem przed sklepem monopolowym w Gorzowie Wielkopolskim doszło do bójki grupy Ukraińców z Polakami.

Bójka Polaków z Ukraińcami w Gorzowie Wielkopolskim. Nie żyje 40-letni mężczyzna

Według świadków czterech obywateli Ukrainy zaczęło zaczepiać ekspedientkę sklepu, co było powodem reakcji innej grupy Polaków. Pomiędzy mężczyznami wywiązała się sprzeczka, która zakończyła się bójką. Najcięższych obrażeń doznał 40-letni Polak, który miał być uderzany głową w kwietnik. W momencie przyjazdu karetki mężczyzna był przytomny, jednak w wyniku ciężkich obrażeń głowy i niewydolności krążeniowo-oddechowej, pacjent zmarł po czterech dniach hospitalizacji.

Po bójce trzech obywateli Ukrainy ukryło się w jednej z kamienic, tam tez zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy policji. Jak podaje dziennikarz programu "Interwencja" Polsat News Ukraińcy mieli mieć przy sobie noże. Dziennikarze dotarli też do ich współlokatorów, którzy przyznali, że mężczyźni bywali agresywni po spożyciu alkoholu. Obywatele Ukrainy usłyszeli już zarzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Oskarżonym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Obecnie mężczyźni przebywają w areszcie.

Więcej o: