Pogoda na weekend. Niż Yukon przyniesie nad Polskę deszcz, a nawet burze

Pogoda. W ciągu kilku kolejnych niebo nad Polską spowiją deszczowe chmury. Nie zabraknie także gwałtownych wyładowań atmosferycznych. Wszystko to za sprawą niżu Yukon znad Południowej Skandynawii.
Zobacz wideo

Piątek będzie dniem stosunkowo ciepłym i słonecznym, chociaż w wielu regionach możemy się spodziewać przelotnych opadów deszczu, a nawet burz. Meteorolodzy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewidują, że zagrzmi dziś przede wszystkim w Gorzowie Wielkopolskim, Poznaniu, Bydgoszczy, Toruniu, Łodzi, Kielcach, Opolu, Rzeszowie i Zakopanem. Termometry pokażą dziś maksymalnie 19 stopni w Wielkopolsce i 14 stopni na Podlasiu oraz na południu województw małopolskiego i podkarpackiego.

Prognoza pogody na weekend. Sobota przyjemna, w niedzielę deszcz i burze

Sobota będzie dniem przyjemnym i dość ciepłym. Na niebie będzie dużo chmur, jednak niejednokrotnie wyjrzy zza nich słońce. Przelotne opady mogą się zdarzyć jedynie na Podlasiu, Warmii i Mazurach oraz na Dolnym Śląsku. 11 maja temperatura będzie wahać się od 15 stopni w Koszalinie do 19 stopni w Opolu, Katowicach oraz Krakowie.

W niedzielę pogoda znowu się pogorszy, a temperatura spadnie. Ostatni dzień będzie deszczowy, a w Warszawie, Lublinie, Rzeszowie i Przemyślu obserwować będziemy burze z piorunami. Najwięcej przejaśnień będzie w Suwałkach oraz Białymstoku. 12 maja najcieplej będzie przy wschodniej granicy kraju, gdzie odnotujemy nawet 20 stopni, a najzimniej w Koszalinie i Jeleniej Górze, gdzie termometry wskażą 11 stopni.

Więcej o:
Komentarze (3)
Pogoda na weekend. Niż Yukon przyniesie nad Polskę deszcz, a nawet burze
Zaloguj się
  • justas32

    Oceniono 7 razy 5

    Cała Polska czeka z utęsknieniem na deszcz i burze. 20 lat temu nie uwierzyłbym że mógłbym to napisać ...

  • wojtek1506

    Oceniono 2 razy 0

    Obojętna nazwa niżu ,ważne ile markowych produktów posieją Szambo -jety na To , wystarczy spojrzeć do góry ,takie to proste

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX