Prognoza pogody na tydzień [13 - 19 maja]. Meteorolodzy zapowiadają tydzień pełen deszczu i burz

Prognoza pogody na tydzień [13 - 19 maja]. Przez cały tydzień prognozowane są większe i bardziej lokalne opady deszczu. Synoptycy zapowiadają jednak wzrost temperatury.
Zobacz wideo

W kolejnym tygodniu synoptycy zapowiadają więcej opadów. Dzień bez deszczu w całej Polsce prognozowany jest tylko w czwartek. 

Pogoda na poniedziałek, wtorek i środę. Deszczowy początek tygodnia

W pierwszych dniach nowego tygodnia meteorolodzy zapowiadają głównie deszczową pogodę. W poniedziałek dzień bez deszczu, z większymi szansami na rozpogodzenia tylko na zachodzie kraju - w pozostałych regionach zachmurzenie duże i umiarkowane. W województwach pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim, łódzkim, mazowieckim, śląskim i małopolskim od rana zapowiadane są opady deszczu, a po południu burze pojawią się na wschodzie kraju. We wtorek deszcz zapowiadany jest już w całej Polsce z wyłączeniem województwa zachodniopomorskiego. Tego dnia meteorolodzy ostrzegają także przed silnym wiatrem, który może wiać z prędkością do 65 km/h. W środę kolejny dzień z deszczem w całym kraju. W Suwałkach, Lublinie, Rzeszowie, Warszawie, Łodzi, Poznaniu i Gorzowie Wielkopolskim meteorolodzy ostrzegają także przed burzami. Temperatura będzie stopniowo rosnąć: w poniedziałek i wtorek termometry pokażą od 11 do 18 stopni, w środę z kolei temperatura maksymalna osiągnie wartości od 16 stopni na zachodzie do 20 stopni na Podlasiu.   

Prognoza pogody na czwartek i piątek. W czwartek rozpogodzenia, w piątek lokalne opady deszczu

W czwartek zapowiadany jest dzień przerwy od deszczu. Niewielkie opady prognozowane są jedynie dla województwa pomorskiego. W pozostałych regionach bez opadów oraz duże rozpogodzenia. Na wschodzie i północy Polski możliwe silniejsze porywy wiatru. W piątek słoneczny dzień czeka mieszkańców województwa mazowieckiego, lubelskiego, dolnośląskiego i zachodniopomorskiego. W pozostałych miejscach zachmurzenie duże i umiarkowane oraz lokalne opady deszczu. W czwartek synoptycy zapowiadają temperaturę od 13 stopni na Pomorzu do nawet 23 stopni w województwie łódzkim. W piątek termometry w ciągu dnia pokażą od 12 do 20 stopni.

Pogoda na weekend. Na zmianę deszcz i słońce - będzie jednak coraz cieplej

W weekend czeka nas zmienna pogoda. W sobotę duże rozpogodzenia na zachodzie i północy Polski. Deszcz i większe zachmurzenia prognozowane są dla Warszawy, Lublina, Kielc i Krakowa. Największe opady deszczu zapowiadane są dla województwa podkarpackiego - tam może padać przez cały dzień. W niedzielę czeka nas zamiana w pogodzie: deszczowy front przesunie się na północ Polski, padać będzie w Gdańsku, Olsztynie, Bydgoszczy, Poznaniu i Łodzi, a w pozostałych województwach ładna i słoneczna pogoda. W sobotę termometry pokażą od 13 stopni na Pomorzu do 21 stopni na Podkarpaciu. W niedzielę bardziej stabilna temperatura - wszędzie maksymalnie od 18 do 20 stopni.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o: