Świdnica: 33-latek wyszedł z SOR-u i zmarł w pobliżu szpitala. Są wstępne wyniki sekcji zwłok

U 33-letniego mężczyzny, którego znaleziono martwego w pobliżu budynku szpitala w Świdnicy, doszło do niewydolności oddechowej. Tak wykazała przeprowadzona w czwartek sekcja zwłok. Ustalenia biegłych nie wystarczą jednak do precyzyjnego określenia przyczyny zgonu.
Zobacz wideo

33-letni mężczyzna kilka dni temu został przywieziony karetką do szpitala w Świdnicy. Skarżył się na bóle w klatce piersiowej. Dolegliwości miały powstać w wyniku uderzenia konarem drzewa.

Na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym pacjentowi pobrano krew do badania, zbadano też płuca i żebra. Lekarze zlecili kolejne badania, jednak zniecierpliwiony oczekiwaniem pacjent opuścił szpital. Jego ciało znaleziono następnego dnia nieopodal budynku.

Śledczy zabezpieczyli monitoring i dokumentację. Wstępne wyniki sekcji zwłok wykazały, że przyczyną śmierci 33-latka była niewydolność oddechowa. Konieczne są dalsze badania i analiza wycinków pobranych podczas sekcji.

Szpital w Świdnicy wyjaśnia, że pacjent odmówił leczenia i są na to dokumenty. Prokuratura Rejonowa w Świdnicy prowadzi postępowanie w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci poprzez nieudzielenie należytej pomocy i dopuszczenie o wyjścia poszkodowanego poza budynek szpitala.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (62)
Świdnica: 33-latek wyszedł z SOR-u i zmarł w pobliżu szpitala. Są wstępne wyniki sekcji zwłok
Zaloguj się
 • darkstone35

  Oceniono 38 razy 24

  Albo macie 500 plus, rozdawnictwo, wstawanie z kolan i propagandę, albo sprawnie działającą opiekę zdrowotną, pocztę czy policję, lub straż pożarną która ratuje a nie tylko zalewa wodą.

 • brods

  Oceniono 30 razy 22

  7 godzin czekania na wyniki ........ , a kaczemu deweloperowi kule ortopedyczne ordynator dostarczył do domu w 15 min. .... , teraz każdy z nas przed wizytą na SORze powinien spisać testament .......

 • nugatka81

  Oceniono 12 razy 12

  Szpitale powiatowe są w zapaści- proponuje program Kot Plus

 • wusu

  Oceniono 38 razy 12

  jesli to prawda ze ten pan odmowil dalszych badan to winy szpitala tu nie znajduje,

 • bratpit2005

  Oceniono 26 razy 12

  SOR cz szpital to nie więzienie.
  Człowiek ma prawo wyjść kiedy chce i decydować o sobie

 • 1627cd1410

  Oceniono 11 razy 11

  czy to służba zdrowia już nie wyrabia na zakrętach? czekamy na kartki na 'kartofle' :O/

 • czesiekkk

  Oceniono 19 razy 11

  Najważniejsze, że go konsultowali i badali, bo w Polsce nie leczy się, bo nie ma pieniedzy. Wypisał się i na złość lekarzom umarł pod szpitalem.

 • sraczezwersacze

  Oceniono 22 razy 10

  Panie prokuratorze - z tego co się orientuję to PRZYMUS leczenia dotyczy tylko kiły, gruźlicy i paru innych chorób zakaźnych. Ponadto u pacjentów po urazie czaszkowo-mózgowym (tutaj takowego nie było) też należy mieć wzmożoną czujność i w razie samowolnego opuszczenia izby przyjęć powiadamia się policję celem ściągnięcia delikwenta z powrotem na izbę. Aż tyle i TYLKO TYLE. Nic nie słyszałem o przymusowym leczeniu ZNIECIERPLIWIONYCH PACJENTÓW. Selekcja naturalna :-p Pozdro

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX