Zofia Klepacka z nagrodą od widzów TV Republika. "Musimy bronić dzieci i chrześcijańskiej Polski"

Windsurferka Zofia Klepacka została wyróżniona przez widzów TV Republika tytułem Osobowości Roku. Nagrodę wręczono podczas gali z okazji 6-lecia istnienia stacji. Klepacka odbierając statuetkę podkreśliła, że chce dedykować wyróżnienie wszystkim przeciwnikom karty LGBT+.
Zobacz wideo

Zofia Klepacka, mistrzyni w windsurfingu, została nagrodzona tytułem Osobowości Roku, przyznawanym przez widzów prawicowej TV Republika. Statuetka została wręczona podczas gali zorganizowanej z okazji 6-lecia istnienia stacji.

 Chciałabym podziękować wszystkim tym, i dedykować im to wyróżnienie, którzy kategorycznie sprzeciwiają się karcie LGBT. To my musimy bronić naszych dzieci i tradycyjnej, chrześcijańskiej Polski

- powiedziała Zofia Klepacka, odbierając nagrodę.

Sportsmenka jest znana ze swojej niechęci do środowisk LGBT. Po tym, jak prezydent Rafał Trzaskowski podpisał Deklarację LGBT+ dla Warszawy, Zofia Klepacka opublikowała serię homofobicznych komentarzy na Facebooku, w podobnym tonie wypowiadała się też w mediach.

W wywiadzie dla Polskiego Radia, odnosząc się do par jednopłciowych stwierdziła m.in., że "nie zgadza się na promocję wynaturzeń", a "normalny model rodziny to kobieta i mężczyzna".

Wśród laureatów Nagród Telewizji Republika znaleźli się również minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło, wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń i wydawnictwo Biały Kruk.

Czym jest Deklaracja LGBT+?

Deklaracja LGBT+ to dokument podpisany w lutym przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Wśród jej najważniejszych zapisów są: stworzenie placówki interwencyjnej, która będzie schronieniem dla osób nieheteroseksualnych wyrzuconych z domu lub obawiających się o swoje życie w miejscu zamieszkania, stworzenie całodobowej infolinii skierowanej do osób LGBT+ doświadczających przestępstw z nienawiści, gdzie udzielana będzie pomoc psychologiczna i prawna czy przeciwdziałanie mowie nienawiści i przemocy słownej i fizycznej, aby skutecznie chronić osoby LGBT+.

Zobacz wideo
Więcej o: