Andrzej Zybertowicz jeszcze może otrzymać tytuł profesora. "Sprawa jest w toku"

W środę pojawiła się informacja, że Centralna Komisja ds. Stopni i Tytułów odmówiła Andrzejowi Zybertowiczowi przyznania mu tytułu profesora. Okazuje się jednak, że decyzja ta nie jest ostateczna, a socjolog nadal ma szansę na jego uzyskanie.
Zobacz wideo

Jak pisaliśmy na Gazeta.pl w środę, Centralna Komisja ds. Stopni i Tytułów podjęła decyzję, aby nie przyznawać Andrzejowi Zybertowiczowi, socjologowi, doktorowi habilitowanemu nauk humanistycznych i doradcy Andrzeja Dudy, tytułu profesora. Przeciwko miało się opowiedzieć 26 członków komisji, 11 miało być za. Wątpliwości miał budzić poziom dyskursu naukowego Andrzeja Zybertowicza. Decyzja ta zaskoczyła wielu przedstawicieli środowiska naukowego, m.in. prof. Antoniego Dudka z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. 

Andrzej Zybertowicz nadal ma szansę na tytuł profesora

Decyzja nie jest jednak przesądzona. - Sprawa jeszcze jest w toku - powiedział jeden z członków komisji, który prosił o anonimowość, cytowany przez TVP Info. Jak się okazuje, na razie decyzja zapadła na poziomie Sekcji I Nauk Humanistycznych i Społecznych CK. Teraz w sprawie przyznania profesury Andrzejowi Zybertowiczowi wypowiedzieć się musi prezydium Centralnej Komisji, a następnie prezydent, bo to on według prawa nadaje tytuł profesora.

Najbliższe posiedzenie prezydium Centralnej Komisji zaplanowane jest na 27 maja.

Więcej o: