Prof. Dudek o decyzji ws. profesury dla Andrzeja Zybertowicza. "Skandaliczna i kompromitująca"

Andrzej Zybertowicz, socjolog i doradca prezydenta Andrzeja Dudy, nie otrzyma tytułu profesora. Decyzję tę skrytykował prof. Antoni Dudek, nazywając ją "skandaliczną". Ocenił także, że kompromituje ona "dogorywającą" Centralną Komisję ds. Tytułu i Stopni Naukowych.

Decyzją Centralnej Komisji ds. Tytułu i Stopni Naukowych, Andrzej Zybertowicz, który ma obecnie tytuł doktora habilitowanego i profesora nadzwyczajnego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, nie otrzyma tytułu profesora nauk społecznych. Z nieoficjalnych informacji wynika, że przeciwko profesurze dla Zybertowicza miało głosować 26 członków komisji, a 11 miało być za.

Andrzej Zybertowicz nie zostanie profesorem. Prof. Antoni Dudek: "Odmowa jest skandaliczna"

Decyzję Centralnej Komisji ds. Tytułu i Stopni Naukowych skomentował politolog i profesor zwyczajny Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie Antoni Dudek. 

Nie podzielając bardzo wielu opinii Andrzeja Zybertowicza, zwłaszcza tych dotyczących naszej najnowszej historii, równocześnie jestem przekonany, że odmowa przyznania mu tytułu naukowego profesora jest skandaliczna i kompromituje dogorywającą skądinąd Centralną Komisję ds. Tytułu i Stopni Naukowych, a dokładnie jej sekcję ds. nauk humanistycznych i społecznych. Nasilające się zjawisko przenoszenia sejmowych zwyczajów do świata akademickiego to prosta droga do katastrofy. Dziwię się, że tacy ludzie jak prof. Tadeusz Gadacz piszą, że środowisko naukowe stanęło na wysokości zadania. Jestem z tej sprawie diametralnie odmiennego zdania

- napisał Dudek na Facebooku, odnosząc się do wpisu prof. Tadeusza Gadacza, który poinformował na Facebooku o odmownej decyzji ws. przyznania profesury Andrzejowi Zybertowiczowi.

Przypomnijmy, że w rozmowie z Gazeta.pl Zybertowicz odmówił komentarza ws. decyzji Centralnej Komisji ds. Tytułu i Stopni Naukowych, tłumacząc, że nie dotarło do niego pisemne stanowisko komisji. Mimo to w żartobliwy sposób skomentował całą sytuację na Twitterze, pisząc, że zapuścił brodę po to, aby wyglądać jak profesor, którym jednak nie zostanie.

Więcej o:
Komentarze (451)
Prof. Dudek o decyzji ws. profesury dla Andrzeja Zybertowicza. "Skandaliczna i kompromitująca"
Zaloguj się
 • kamuimac

  Oceniono 206 razy 200

  spoko . na jesieni jeszcze przed wyborami wymieni się komisję na nową i Zybertowicz dostanie "zasłużonego" profesora za dzielnie wspieranie bolszewików z PiS.

 • morenowa38

  Oceniono 170 razy 166

  Profesura Dudka, którą wychodził sobie u Potworów i Spółki kadząc im w ich poprzedniej kadencji jest z tej samej półki co tytuł Zybertowicz. Nie budzi mojego szacunku.

 • tinley

  Oceniono 141 razy 133

  Odezwał się kolejny profesor dehabilitowany. Kryptopisowiec i bohater walk o wolnosć w krótkich majtkach zaczytany w książkach o narodowych bohaterach. Czemu takich debilizmów i tych wszystkich rojeń o POlsce nie uprawiają artyści, historycy sztuki, inżynierowie, lekarze... tylko wszędzie jak nie socjolog to prawnik albo historyk skaczacy do oczu z wielkimi kwantyfikatorami : skandaliczny, ubek, kompromitacja, zdarajca, łotr, gorszy sort... Kogo oni kształcą na tych wydziałach?

 • arreis65

  Oceniono 131 razy 125

  tobie dudek tytuł profesora przyznał - lech kaczyński doktor hc uniwersytetu w Ułan Bator :-)))

 • atr8

  Oceniono 105 razy 103

  Dudek miał więcej szczęścia. Załapał się na profesurę od Lecha Wspaniałego, co jednak mądrości mu nie dodało.

 • wojtusz

  Oceniono 103 razy 101

  Jak kompromitacja? Widać mu się ten tytuł nie należał (też tak uważam).

 • cehaem

  Oceniono 90 razy 86

  Panie Dudek, co to za profesor belwederski, ktory ostatnia monografie wydal 11 lat temu lub nie jest wyznaczany do pisania recenzji prac doktorskich lub habilitacyjnych? Pyta pan o droge czy zwyczajnie opowiada bzdury?

 • diado

  Oceniono 88 razy 86

  Najlepiej by było żeby tytuły profesora nadawał mały kaprawy kulawy karzeł.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX