Pogoda na dziś - piątek 10 maja. IMGW wydało ostrzeżenia przed silnymi burzami dla dwóch województw

Pogoda na dziś - piątek 10 maja. Dziś w całej Polsce synoptycy zapowiadają przelotne opady deszczu. W niektórych regionach prognozowane są także burze.
Zobacz wideo

Synoptycy przewidują na piątek burze, które pojawią się w województwach pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim, śląskim, opolskim i małopolskim. Pomimo deszczu będzie ciepło - w większości kraju od 15 do 18 stopni. 

Temperatura. Najwyższa temperatura, 18 stopni, zapowiadana na dziś dla centralnej Polski

Dziś najwyższa temperatura w ciągu dnia zapowiadana jest dla Warszawy, gdzie będzie około 18 stopni. Jeden stopień mniej prognozowany jest dla województw kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, dolnośląskiego i opolskiego. Najniższą temperaturę pokażą termometry w Koszalinie i Zakopanem, tam kolejno 12 i 14 stopni. W pozostałych regionach od 15 do 16 stopni.

Pogoda na dziś - 10 maja.Pogoda na dziś - 10 maja. gazeta.pl

Opady. Przelotny deszcz i burze w całym kraju

W dzień zachmurzenie duże i umiarkowane, dopiero pod wieczór możliwe większe rozpogodzenia. Meteorolodzy zapowiadają przelotne opady deszczu w całym kraju. Dodatkowo na Pomorzu, Warmii, Kujawach, Mazowszu, Śląsku, Opolszczyźnie i Małopolsce mogą pojawić się burze. W wysokich partiach Tatr spadnie śnieg. Wiatr słaby i umiarkowany, silniejsze porywy tylko w trakcie burz. 

Ostrzeżenia meteorologiczne. IMGW ostrzega przed silnymi burzami w dwóch województwach

Największe opady deszczu prognozowane są dla województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Dla tych regionów Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnymi burzami. Dodatkowo synoptycy ostrzegają przed silnym wiatrem, który momentami może wiać w porywach do 65 km/h.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o: