Śląsk. CBA zatrzymało trzy osoby w sprawie domniemanej korupcji byłego senatora Józefa P.

Śląsk. Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali trzech przedsiębiorców, których podejrzewa się o udział w procederze korupcyjnym. Zatrzymanie powiązane jest ze śledztwem w sprawie byłego senatora Józefa P.
Zobacz wideo

Trzej przedsiębiorcy z Dolnego i Górnego Śląska zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy delegatury CBA z Wrocławia. Wszyscy podejrzewani są o udział w procederze korupcyjnym. 

Funkcjonariusze z CBA zatrzymali trzech przedsiębiorców powiązanych ze sprawą b. senatora Józefa P. 

Zatrzymani mieli być zamieszani w proceder dotyczący powoływania się na wpływy w instytucjach publicznych w zamian za korzyść majątkową. Według komunikatu Centralnego Biura Antykorupcyjnego jest to nowy wątek w sprawie śledztwa toczącego się od 2015 roku. Tym razem dotyczy ona wręczenia korzyści majątkowych lub złożenia takiej obietnicy Jarosławowi W. Mężczyzna ten oskarżony jest o powoływanie się na wpływy w instytucjach publicznych we Wrocławiu. Jarosław W. miał pomagać przedsiębiorcom w załatwieniu różnych spraw urzędowych. 

Zatrzymani przedsiębiorcy zostaną przewiezieni do Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu. Tam też usłyszą stawiane im zarzuty. 

Wcześniej agenci CBA zatrzymali łącznie 14 osób, w tym byłego senatora Platformy Obywatelskiej Józefa P. i jego asystenta Józefa W. W lutym bieżącego roku we wrocławskim sądzie ruszył proces obydwu oskarżonych oraz trzech innych biznesmenów - Tomasza G., Albina M. i Krystiana S. Były senator oskarżony jest o przyjęcie korzyści majątkowej w wysokości 40 tysięcy złotych. W zamian polityk miał pomóc przedsiębiorcom w pozytywnym załatwieniu spraw w m.in. Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju i innych instytucjach publicznych. 

Więcej o:
Komentarze (37)
Śląsk. CBA zatrzymało trzy osoby w sprawie domniemanej korupcji byłego senatora Józefa P.
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 20 razy 12

  Przedwyborcza "apolityczna" aktywność "niezależnych" służb..:-)

 • fu37

  Oceniono 12 razy 10

  A kiedy się zajmie CBA tymi łapówkami, które Kaczyński wyłudzał od Austriaka?

 • acototak

  Oceniono 12 razy 10

  40 tysi, trzech biznesmenów? Kto ma uwierzyć w takie bajki? Albo kwoty są nieprawdziwe, albo cala prowokacja grubymi nićmi szyta.

 • zd46

  Oceniono 11 razy 9

  Kiedy CBA, do czego zostało powołane, zajmie się ściganiem gigantycznie rozbudowanej korupcji i zależności poza służbowych, na szczytach obecnej władzy? We wszystkich sferach państwa, od samorządów po władze centralne i gospodarcze, kumoterstwo, płatna korupcja, kolesiostwo, nepotyzm i wykorzystywanie państwa do celów prywatnych szerzy się, a wy dalej chcecie sięgać 8 lat w tył. Do tego są inne służby. Popatrzcie, jak zwykli obywatele a nie jak politycznie podlegli funkcjonariusze, czy to dobry kierunek w jaki obecna Polska zmierza? Co z wami i co z nami będzie, jak się to wszystko wysypie? Kto nam tak pomoże, jak Grecji?

 • acototak

  Oceniono 11 razy 9

  Co słychać w sprawie senatora Koguta? Koledzy z układu wybronili?

 • jurek4491

  Oceniono 13 razy 9

  Przed wyborami aresztowania to codzienność dla rządzących , dla kraju autorytarnego to nic nowego .
  Mieli wsadzić całą Platformę i co prawie cztery lata rządów i nie siedzi nikt , żeby kogoś posadzi to trzeba mieć niezbite dowody a nie tylko JAPĘ drzeć ze winni są wszyscy .

 • crowley_666

  Oceniono 12 razy 8

  A co ze Srebrną i zwykłym posłem Deweloperem????

 • czarna_zoska

  Oceniono 9 razy 7

  A jak sprawa Marszałka:)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX