Śląsk. CBA zatrzymało trzy osoby w sprawie domniemanej korupcji byłego senatora Józefa P.

Śląsk. Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali trzech przedsiębiorców, których podejrzewa się o udział w procederze korupcyjnym. Zatrzymanie powiązane jest ze śledztwem w sprawie byłego senatora Józefa P.
Zobacz wideo

Trzej przedsiębiorcy z Dolnego i Górnego Śląska zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy delegatury CBA z Wrocławia. Wszyscy podejrzewani są o udział w procederze korupcyjnym. 

Funkcjonariusze z CBA zatrzymali trzech przedsiębiorców powiązanych ze sprawą b. senatora Józefa P. 

Zatrzymani mieli być zamieszani w proceder dotyczący powoływania się na wpływy w instytucjach publicznych w zamian za korzyść majątkową. Według komunikatu Centralnego Biura Antykorupcyjnego jest to nowy wątek w sprawie śledztwa toczącego się od 2015 roku. Tym razem dotyczy ona wręczenia korzyści majątkowych lub złożenia takiej obietnicy Jarosławowi W. Mężczyzna ten oskarżony jest o powoływanie się na wpływy w instytucjach publicznych we Wrocławiu. Jarosław W. miał pomagać przedsiębiorcom w załatwieniu różnych spraw urzędowych. 

Zatrzymani przedsiębiorcy zostaną przewiezieni do Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu. Tam też usłyszą stawiane im zarzuty. 

Wcześniej agenci CBA zatrzymali łącznie 14 osób, w tym byłego senatora Platformy Obywatelskiej Józefa P. i jego asystenta Józefa W. W lutym bieżącego roku we wrocławskim sądzie ruszył proces obydwu oskarżonych oraz trzech innych biznesmenów - Tomasza G., Albina M. i Krystiana S. Były senator oskarżony jest o przyjęcie korzyści majątkowej w wysokości 40 tysięcy złotych. W zamian polityk miał pomóc przedsiębiorcom w pozytywnym załatwieniu spraw w m.in. Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju i innych instytucjach publicznych. 

Więcej o: