Adam Bielan o Elżbiecie Podleśnej: "Nie róbmy z niej jakiegoś baranka pokoju"

- To nie jest jakaś pacyfistka. To jest bardzo agresywna aktywistka antyrządowa - powiedział wicemarszałek Senatu Adam Bielan (Prawo i Sprawiedliwość), mówiąc o oskarżonej o obrazę uczuć religijnych Elżbiecie Podleśnej, która rozwieszała plakaty z Matką Boską częstochowską w tęczowej aureoli.
Zobacz wideo

Adam Bielan był gościem Polskiego Radia. Jednym z tematów, na jaki się wypowiedział, była sprawa zatrzymania Elżbiety Podleśnej - aktywistki oskarżonej o obrażę uczuć religijnych w związku z rozklejeniem plakatów z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej w tęczowej aureoli. Polityk Prawa i Sprawiedliwości ocenił, że Elżbieta Podleśna to osoba "bardzo agresywna".

- Ta pani, która została zatrzymana, to nie jest jakaś pacyfistka, osoba słynąca z jakichś delikatnych postaw. To jest bardzo agresywna aktywistka antyrządowa, która wielokrotnie dopuszczała się do bardzo agresywnych zachowań (...) Nie róbmy z niej jakiegoś baranka pokoju. Jest z całą pewnością osobą, która lubi prowokować i właśnie w taki agresywny sposób lubi zwracać na siebie uwagę - powiedział wicemarszałek Senatu i kandydat PiS na europosła.

Adam Bielan ocenił także, że w Polsce często mamy do czynienia z hipokryzją, bo gdy obrażane są symbole religii innych niż katolicyzm, liberalne media żądają ostrej reakcji policji i prokuratury, a gdy obraża się chrześcijan, każda reakcja służb porządkowych i władzy spotyka się z atakiem.

- Cała ta akcja powinna być umieszczona w kontekście ataków na Kościół i na religię, ataków które miały miejsce przed wypowiedziami Donalda Tuska na Uniwersytecie Warszawskim - podsumował Adam Bielan, przypominając głośne wystąpienie redaktora naczelnego "Liberté!" Leszka Jażdżewskiego. 

Sprawa Elżbiety Podleśnej. Aktywistkę zatrzymano, bo rozwiesiła plakaty z Matką Boską Częstochowską w tęczowej aureoli

Elżbieta Podleśna została zatrzymana w poniedziałek 6 maja. Około godziny 7 rano do warszawskiego mieszkania aktywistki zapukało sześciu policjantów. Funkcjonariusze przeszukali mieszkanie Podleśnej i skonfiskowali jej telefon oraz komputer. Policjanci podjęli także decyzję o zatrzymaniu aktywistki, a następnie przewieźli ją przesłuchanie do Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Kobieta została oskarżona o obrażę uczuć religijnych w związku z podejrzeniem o rozwieszanie plakatów z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej w tęczowej aureoli. Przypomnijmy, że plakaty te rozwieszono przy kościele św. Dominika w parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płocku. W świątyni tej z okazji Wielkiejnocy wystawiono Grób Pański, przy którym ustawiono krzyż, a także pudła owinięte szarym papierem, na którym wypisano nazwy grzechów, takich jak „pogarda”, „chciwość” czy „kradzież”, ale także „gender” i „LGBT”.

Więcej o:
Komentarze (236)
Adam Bielan o Elżbiecie Podleśnej: "Nie róbmy z niej jakiegoś baranka pokoju"
Zaloguj się
 • laik404

  Oceniono 65 razy 57

  Baranki pokoju, towarzyszu propagandzisto Bielan, to pewnie kibole z Jasnej Góry, ten "najbardziej wartościowy element" społeczeństwa.

  Bo wespół-zespół z Episkopatem popierają wasze Pisie rządy oparte na łamaniu prawa.

  Czyż nie tak, towarzyszu?

 • jeden-dwa-jeden

  Oceniono 42 razy 36

  Adasiu,
  jeśli to wszystko to lepiej już wracaj do bujania moszny twojego Prezesa.

 • damtek

  Oceniono 43 razy 35

  Jeśli nie wiecie, co będziecie robić 26 maja, i czy warto tego dnia iść na wybory, to posłanka Anna Maria Siarkowska, powinna rozwiać wszystkie wasze wątpliwości.
  Tu nie chodzi o straszenie PiS.
  Nie chodzi nawet o nabijanie się z PiS.
  Gra idzie o to, by PiS już nigdy nie rządził.
  kubakuba/twitter

 • falbor

  Oceniono 34 razy 30

  Największą agresją w naszym życiu publicznym wykazali się dotychczas ci, którzy palili kukłę urzędującego Prezydenta RP! Pani Ela nie jest nawet majtkiem na okręcie, na którym oni są admirałami!!
  A moża p.Bielan pamięta kto 1993 roku palił kukłę Prezydenta Wałęsy?!

 • batura3

  Oceniono 26 razy 22

  Panie Bielan, a co na to WASZ tchórz nie biorący za nic odpowiedzialności Jarosław K. Ten, który mówi o podnoszeniu rąk na KK??

 • biesczad1

  Oceniono 28 razy 22

  I nie róbmy z Bielana mistrza intelektu i ostoi moralności - to godzi w jego dobre imię!!!

 • fred_die

  Oceniono 25 razy 19

  Bielan ty antypolski sekciarzu. Póki wiara byłaby prywatną sprawą każdego z osobna nikt by was palcem nie tknął. No ale skoro wasza sekta wpieprza się w sferę publiczną i o zgrozo także państwową to sami sobie jesteście winni, wet za wet.

 • damtek

  Oceniono 22 razy 16

  Bądźcie odważni!
  Nie pozwólmy zaganiać się pokornie do zagrody przez narodową prawicę. Bo tylko hipokryzja i poczucie, że „pewnych prawd nie można wypowiadać” może uratować ich władzę w Polsce.
  Leszek Jażdżewski

 • sverir

  Oceniono 20 razy 16

  "Adam Bielan ocenił także, że w Polsce często mamy do czynienia z hipokryzją, bo gdy obrażane są symbole religii innych niż katolicyzm, liberalne media żądają ostrej reakcji policji i prokuratury, a gdy obraża się chrześcijan, każda reakcja służb porządkowych i władzy spotyka się z atakiem"

  Media sobie mogą żądać, a tymczasem władze reagują dokładnie odwrotnie. Gdy obrażane są symbole czegokolwiek innego niż PiS i Kościół, władze państwowe mają to głęboko w czarnej dziurze. Gdy istnieje choćby cień ryzyka, że zaatakowano jakiś symbol kościelno-pisowski, to stawia się na nogi aparat państwowy.
  Sęk w tym, że obraz Matki Boskiej nie jest symbolem chrześcijaństwa, katolicyzmu. Jest to po obraz, powszechnie szanowany, ale nie stanowi przedmiotu kultu. Gdyby stanowił, to byłoby to sprzeczne z zasadami katolicyzmu wyrażonymi w katechizmie. Bo sama tęcza na pewno niczego i nikogo nie obraża, skoro na świecie tyle ikon Marii ma właśnie tęczę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX