Policja zaprezentowała testowe oznakowanie radiowozów. Celem "zwiększenia bezpieczeństwa"

Na warszawskich targach wyposażenia służb policyjnych zaprezentowano radiowozy z elementami odblaskowymi. Jak podaje portal Autokult.pl, rozwiązanie jest na razie testowane. Jego celem ma być nie tylko zwiększenie bezpieczeństwa funkcjonariuszy, ale także innych użytkowników ruchu drogowego.
Zobacz wideo

W Warszawie trwają IX Międzynarodowe Targi Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa EUROPOLTECH 2019. Targi organizowane są przy współudziale Komendy Głównej Policji i służb Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji

Na targach prezentowana jest np. broń strzelecka, amunicja, umundurowanie, sprzęt łącznościowy czy urządzenia treningowe. 

Zaprezentowano tam również radiowozy z elementami odblaskowymi, przygotowanymi przez Komendę Główną Policji i Przemysłowy Instytut Motoryzacyjny PIMOT. Jak podaje portal Autokult.pl, elementy umieszczono na motocyklu Honda, a także autach Kii Ceed, Oplu Astrze i Mercedesie Sprinterze. Portal informuje, że rozwiązanie na razie jest testowane. 

W trakcie targów poinformowano, że "celem modernizacji oznakowania jest zwiększenie bezpieczeństwa funkcjonariuszy i innych uczestników ruchu drogowego poprzez poprawę widoczności pojazdu policyjnego w każdych warunkach drogowych i oświetleniowych".

Targi potrwają do 10 maja. Bierze w nich udział 150 wystawców. 

Zobacz wideo
Więcej o: