Podejrzany o zabójstwo Pauliny z Łodzi wyjdzie na wolność? Ukraiński sąd nie zgadza się na ekstradycję

Ukraiński sąd rejonowy uchylił decyzję tamtejszej Prokuratury Generalnej dotyczącej ekstradycji do Polski Mamuki K. podejrzanego o zabójstwo Pauliny D. z Łodzi. Jeżeli sąd apelacyjny podtrzyma tę decyzję, mężczyzna wyjdzie na wolność.
Zobacz wideo

Wniosek o ekstradycję Mamuki K., 40-letniego Gruzina, podejrzewanego o zabójstwo Pauliny D. w październiku 2018 roku w Łodzi, złożył do Prokuratury Generalnej Ukrainy wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak. 26 marca prokuratura ta uwzględniła polski wniosek. Jak się jednak okazuje, Mamuka K. może jeszcze wyjść na wolność, ponieważ Sąd Rejonowy w Kijowie 24 kwietnia uchylił wcześniejszą decyzję - informuje TVN 24. Informację tę potwierdziła "Gazecie Wyborczej" prok. Ewa Bialik, rzeczniczka prasowa Prokuratury Krajowej.

Strona polska nie zna jeszcze uzasadnienia decyzji, bo ciągle sporządzane jest tłumaczenie postanowienia sądowego.

Podejrzany o zabójstwo Pauliny D. może nie odpowiedzieć za zbrodnię

Nadal istnieje szansa, aby do ekstradycji doszło. Prokuratura Generalna Ukrainy zaskarżyła decyzję sądu rejonowego do Sądu Apelacyjnego w Kijowie. Teraz wszystko zależy od sądu drugiej instancji.

- Jeżeli jednak sąd drugiej instancji utrzyma w mocy wcześniejszą decyzję, Mamuka K. będzie mógł wyjść na wolność. Nie będzie bowiem podstaw do tego, by go przetrzymywać w areszcie - powiedziała w rozmowie z TVN 24 adwokat Iryna Myzyna, ekspertka w dziedzinie ukraińskiego prawa.

W takim wypadku mężczyzna nie stanie przed sądem i nie odpowie za czyny, o które jest podejrzewany. - Procedura ekstradycyjna mogłaby być wznowiona tylko wtedy, kiedy pojawiłyby się nowe okoliczności w sprawie - dodała mec. Iryna Myzyna.

Zabójstwo Pauliny D. Jej ciało było m.in. zawinięte w folię 

28-letnia Paulina D. zaginęła w Łodzi 20 października 2018 roku. Ostatni raz była widziana tego dnia około godziny 8.00 przy skrzyżowaniu ulic Zielonej oraz Kościuszki. Jej ciało odnaleziono sześć dni później w okolicy Stawów Jana. Było zawinięte w folię i spakowane w torbę sportową. Sekcja zwłok wykazała, że śmierć spowodowały rany kłute szyi.

O zabójstwo podejrzewany jest Mamuka K., Gruzin, który wyjechał z miasta 20 października po południu. Wystawiono za nim list gończy, a 1 listopada został zatrzymany w Kijowie na Ukrainie.

Więcej o:
Komentarze (34)
Podejrzany o zabójstwo Pauliny z Łodzi wyjdzie na wolność? Ukraiński sąd nie zgadza się na ekstradycję
Zaloguj się
 • taroudant

  Oceniono 33 razy 15

  Ziobro, ty pisowski śmieciu, jesteś zerem. O 6 rano wyciągasz spokojnych ludzi, prawdziwego bandyty nie potrafisz nawet ściągnąć z zaprzyjaźnionego kraju.

 • kenijro

  Oceniono 7 razy 3

  Tak to jest, jak sie wpuszcza hurtowo, jak leci przestępczą dzicz spoza UE. Poćwiartował dziewczynę i nie odpowie.

 • doomsday

  Oceniono 4 razy 2

  To było zabójstwo na zlecenie mafii narkotykowej. Morderca wybrał nieprzypadkowo termin 20 października . Wszystkie siły policyjne i specjalne w tym ABW były odesłane do Warszawy w związku z marszem nacjonalistów. Sama Paulina Dynkowska była prostytutką i jednocześnie informatorką ABW. Dla polskich władz odesłanie Mamuka powinno być sprawą honorową.
  Na Upadlinie można kupić każdego, nawet samego prezydenta. To jest system korupcyjny niemal doskonały. I tak potężna mafia , która dysponuje miliardami kupiła Sąd Rejonowy i najpewniej także Sąd Apelacyjny w Kijowie.

 • Mar Rian

  Oceniono 12 razy 2

  Warszawka w pełni i bezwarunkowo popiera banderland.

 • o4975957

  Oceniono 20 razy 2

  Jak nie chcą wydawać swoich morderców, to zamknąć przed nimi granicę. A tych kilka milionów co już tu przyjechało wywalić do domu. Jak wrócą na Ukrainę bez możliwości wjazdu do Polski, to sobie wybiorą takie władze które zaraz nam mordercę wydadzą.

 • dziadekjam

  Oceniono 26 razy 2

  Wygląda na to, że w UPAinie kult morderców kobiet nadal żywy...

 • obywatelnibylandii

  Oceniono 3 razy 1

  Jak można potomków UPA kontynuujących tradycje w mordowaniu Lachów przekazywać polskim sądom.

 • Oceniono 2 razy 0

  Jaki z tego morał nie odsyłać Ukraińca następnym razem do macierzy tylko odstrzelić w trakcie próby ucieczki z radiowozu chwili gdy robił siusiu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX