Policyjna akcja "NURD" w całej Polsce. Większa liczba kontroli na przejściach i ścieżkach

8 maja w całej Polsce policjanci przeprowadzą akcję "NURD" ("Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"). Celem inicjatywy jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

Ogólnopolska akcja "NURD" przeprowadzona zostanie już po raz piąty. Policjanci będą zwracać szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec innych użytkowników dróg, a zwłaszcza pieszych i rowerzystów oraz jak wygląda przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Ogólnopolska akcja "NURD" - policjanci skontrolują przejścia dla pieszych i skrzyżowania 

Zgodnie z informacjami opublikowanymi na stronie Komendy Głównej Policji w porównaniu do 2018, w tym roku zmniejszyła się liczba wypadków drogowych z udziałem pieszych. Zgodnie z policyjnymi statystykami większość wypadków z udziałem pieszych ma miejsce na specjalne oznakowanych przejściach, dlatego w tym roku policjanci będą szczególnie patrolowali te miejsca. Więcej patroli pojawi się także przy skrzyżowaniach i ścieżkach rowerowych.  

Jednym z głównych celów akcji jest również monitorowanie wykroczeń, które powstają w wyniku nieporozumień pomiędzy kierowcami a rowerzystami. Policjanci chcą przypomnieć użytkownikom jednośladów, że małe gabaryty rowerów utrudniają kierowcom spostrzeżenie ich w odpowiednim czasie. Rowerzyści powinni więc dążyć do zwiększenia swojej widoczności, co dodatkowo zmniejszy ryzyko wypadku.

Funkcjonariusze będą także przypominali kierowcom o konieczności zwiększenia koncentracji i uwagi przy skrzyżowaniach, przejściach dla pieszych i ścieżkach rowerowych. Większa kontrola policjantów planowana jest przy miejscach, w których dochodzi do największej ilości zdarzeń drogowych. Policjanci będą prowadzić także działania edukacyjne dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Więcej o:
Komentarze (116)
Policyjna akcja "NURD" w całej Polsce. Większa liczba kontroli na przejściach dla pieszych i ścieżkach rowerowych
Zaloguj się
 • josner

  Oceniono 34 razy 26

  Sam jestem rowerzystą ale wnerwiają mnie kolarskie barany z syndromem kryzysu wieku średniego muszące jechać obok siebie zamiast jeden za drugim.
  I drugi grzech rowerzystów, to jazda po ulicy mimo wyznaczonej ścieżki rowerowej.

 • pan.szklanka

  Oceniono 27 razy 19

  Gdyby zamiast religii w szkołach prowadzono m. in. "działania edukacyjne dla wszystkich uczestników ruchu drogowego", to policjanci zamiast prowadzić "działania edukacyjne" mogliby się zająć działalnością duszpasterską.
  Taką mam koncepcję.

 • niekandydujacy_niepolityk

  Oceniono 19 razy 15

  U nas tylko od akcji do akcji...
  A może polska policja wzięłaby przykład od kolegów z Czech i że Słowacji i na co dzień eliminowała (skutecznie) piratów drogowych, szeryfów jeżdżących "szybko lecz bezpiecznie" zamiast czaić się w miejscach niekoniecznie niebezpiecznych, za to gwarantujących szybkie nabicie statystyki wykroczeń.

 • rain0

  Oceniono 17 razy 13

  mogliby pozbierać tych kierowców, którym "należy się" miejsce parkingowe na ścieżce rowerowej.
  nie czarujmy się, w tym kraju nadal stosunkowo niewiele jest przestrzeni miejskich, gdzie rowerzysta może czuć się swobodnie. pozdrawiam wszystkie starawe kwoczki dreptające środkiem trasy rowerowej "bo tu przez piętnaście lat byl chodnik".

 • Gregio8

  Oceniono 13 razy 11

  Wow... Normalnie medale im dac. Zauważyli, że po drogach poruszają się nie tylko samochody. Ale i tak NIC to nie zmieni bo policja dalej będzie ignorować wykroczenia pieszych i rowerzystów no chyba, że jesteś politykiem opozycji/ radnym i mają cię za wszelką cenę zatrzymać i wlepić mandat czy do sądu skierować.

 • otec1

  Oceniono 11 razy 9

  Czekamy kiedy na polecenie nienawistnego gnoma policja przeprowadzi kontrole w domach pod kątem ukrywających się ateistów, wyznających inną wiarę niż katolicyzm, małżeństw bez ślubu kościelnego, nieochrzczonych dzieci. Jak ktoś nie udowodni, że wyznaje jedyną słuszną wiarę to zgodnie z narracją szeregowego posła, kara dla zdrajcy ojczyzny może być tylko jedna - stos.

 • kot789

  Oceniono 13 razy 9

  Takiego wala, dla kierowcow mandatow kilka, za to posypia sie mendaty dla pieszych za przechodzenie na czerwonym przez pusta jezdnie albo dwa metry obok zebry

 • cymesgeszefciarz

  Oceniono 8 razy 8

  Znając dotychczasową taktykę kreowania statystyk poprzez "zwracanie szczególnej uwagi " na rowerzystów i pieszych obawiam się że zaczną odbierać prawa jazdy przechodniom ...

 • zbych.lagunkaxx18

  Oceniono 8 razy 6

  Spaślakowi brakuje na konfetti to trzeba łupić kierowców

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX