Pracownik TVP wyrywał tęczową flagę uczestnikowi protestu? "Złożyłem legitymację. Widzimy się"

Pracownik TVP Mikołaj "Jaok" Janusz poinformował, że złożył legitymację prasową. Wcześniej w mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym widać, że Jaok próbuje wyrwać tęczową flagę uczestnikowi protestu.
Zobacz wideo

Na nagraniu opublikowanym na Facebooku Wolne Media widać, jak Mikołaj "Jaok" Janusz podchodzi do manifestanta okrytego tęczową flagą, chwilę przy nim stoi, a następnie próbuje wyrwać mu flagę. Uspokaja się dopiero, gdy podchodzi do niego operator kamery. "Brawo, brawo, panie Jaok. Rewelacyjny film, panie dziennikarzu telewizji publicznej" - słyszymy zza kadru. 

Mikołaj "Jaok" Janusz zakończył współpracę z TVP

Mikołaj "Jaok" Janusz to vloger, jeden z twórców prowokacyjnego kanału pyta.pl, który w grudniu ubiegłego roku zaczął pracować dla TVP Info. Robił m.in. materiały reporterskie dla programu satyrycznego "W tyle wizji". Po publikacji filmu Jaok opublikował na Twitterze wpis, w którym poinformował, że nie jest już dziennikarzem TVP. "Nie zgadzam się na: obmacywanie, agresję, obrażanie mojej matki, resztę waszych kłamstw. Teraz będę reagował adekwatnie do sytuacji. W dniu dzisiejszym o godzinie 17 złożyłem legitymacje prasową i nie jestem już dziennikarzem TVP. Widzimy się" - napisał.

Głośno w kontekście jego pracy Jaoka dla publicznej telewizji zrobiło się podczas zajść przed siedzibą TVP, do których doszło w lutym. Wówczas część protestujących przed TVP zablokowała samochód Magdaleny Ogórek. Wśród pikietujących znalazł się również Jaok z nałożoną na twarz sztuczną brodą. Wśród niektórych osób, obecnych na manifestacji, vloger miał podburzać zgromadzonych. Sam Jaok przekonywał, że to on został zaatakowany. TVP wówczas odcięła się od tego zdarzenia, twierdząc, że jej pracownik pracował wówczas nad materiałem do własnego programu internetowego.

Zwróciliśmy się do TVP z pytaniem, czy Jaok rzeczywiście nie pracuje już dla telewizji. Czekamy na odpowiedź.

Więcej o: