Niedziele handlowe w 2019. Czy w niedzielę 12 maja zrobimy zakupy?

W 2019 roku niedziela handlowa wypada zazwyczaj raz w miesiącu. Czy w najbliższą niedzielę obowiązywać będzie zakaz handlu?
Zobacz wideo

W tym roku wyjątkami są tylko kwiecień i grudzień - na te miesiące ustawodawca przewidział dwie, a nie jedną niedzielę handlową.

Niedziele handlowe 2019. Czy 12 maja sklepy będą otwarte?

Ustawa ograniczająca handel w niedzielę i dni świąteczne zakłada systematyczne zmniejszanie liczby niedziel handlowych. W 2018 roku zakupy w ostatni dzień tygodnia można było robić przynajmniej dwa razy w miesiącu. Od 2019 roku ustawa zakłada jedną niedzielę handlową w miesiącu. Z kolei w przyszłym roku z 52 niedziel tylko w siedem będą mogły być otwarte sklepy i centra handlowe.

Niedziele handlowe w 2019 roku

W maju, podobnie jak w pozostałych miesiącach, niedziela handlowa wypada pod koniec miesiąca. 12 maja nie zrobimy więc zakupów w sklepach typu Lidl, Biedronka czy Tesco, zamknięte będą także centra handlowe. Tego dnia otwarte mogą być tylko apteki, cukiernie, kwiaciarnie, sklepy z pamiątkami, stacje benzynowe i sklepy, w których za ladą stanie właściciel danego punktu.

Więcej o:
Komentarze (7)
Niedziele handlowe w 2019. Czy w niedzielę 12 maja zrobimy zakupy?
Zaloguj się
 • c.t.k

  Oceniono 7 razy 3

  "W tym roku wyjątkami są tylko kwiecień i grudzień "- to kwiecień jeszcze raz będzie?

 • zawszedak111

  Oceniono 1 raz 1

  O! NPK wkleił nowe wypociny!
  Wczoraj napisał, że w handlową niedzielę 26.05.2019 sklepy będą zamknięte!!!

 • dante_waw

  Oceniono 5 razy -1

  A gdzie "kultowy" UZ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX