Pogoda na dziś - czwartek 9 maja. W większości kraju deszcz, na zachodzie także burze

Pogoda na dziś - czwartek 9 maja. Synoptycy zapowiadają na dziś deszczową pogodę. Silniejsze porywy wiatru i najniższa temperatura w ciągu dnia będzie dawała się we znaki mieszkańcom południowej Polski.
Zobacz wideo

Najsilniejsze opady deszczu prognozowane są na zachodzie kraju - tam zacznie padać już w godzinach porannych. W ciągu dnia i pod wieczór deszczowy front będzie przesuwał się na wschód Polski.

Temperatura. Na południu Polski termometry pokażą najniższą temperaturę w ciągu dnia

Dziś najchłodniejszy dzień zapowiadany jest gównie dla południa Polski. W Szczecinie, Poznaniu, Katowicach, Opolu i Krakowie będzie tylko 13 stopni. Jeden stopień więcej pokażą termometry w województwach dolnośląskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim i świętokrzyskim. Najcieplejszy dzień zapowiadany jest z kolei dla Gdańska, Olsztyna, Białegostoku, Warszawy i Lublina - tam będzie maksymalnie 17 stopni. W pozostałych regionach od 15 do 16 stopni.

Pogoda na dziś - czwartek 9 maja.Pogoda na dziś - czwartek 9 maja. gazeta.pl

Opady.  Dziś zapowiadane są duże opady deszczu, rozpogodzenia tylko w północno-wschodniej części kraju

W dzień zachmurzenie duże, jedynie w województwach podlaskim i lubelskim większe szanse na rozpogodzenia. Synoptycy zapowiadają opady dla większości kraju, dzień bez deszczu prognozowany jest jedynie dla Gdańska, Olsztyna, Suwałk i Białegostoku. Po południu na zachodzie kraju możliwe także burze. Wiatr słaby, okresami porywisty w południowych województwach.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: