Zawiercie. Zwłoki noworodka w rzece Krztynia. Policja odnalazła matkę

Zawierciańska policja znalazła matkę noworodka, którego ciało znaleziono w rzece Krztynia. Młoda kobieta przebywa pod opieką lekarzy. Jak informują funkcjonariusze w komunikacie, "dziewczyna przyznała się do tego czynu. Nie chce mówić jednak o okolicznościach".
Zobacz wideo

O makabrycznym odkryciu pisaliśmy 2 maja. Wówczas rozpoczęto poszukiwania matki noworodka, którego ciało znaleziono w rzece Krztynia w miejscowości Grabiec (woj. śląskie). Zwłoki nowo narodzonej dziewczynki odnalazł przypadkowy przechodzień. Dziecko było nagie, miało na szyi różową wstążeczkę. 

Policja z Zawiercia odnalazła matkę nieżyjącego noworodka porzuconego w Grabcu

Prokuratura wszczęła śledztwo ws. dzieciobójstwa, a lokalna policja zwróciła się do mieszkańców gminy Szczekociny i okolicznych miejscowości z prośbą o pomoc w odnalezieniu matki zmarłego dziecka. Po kilku dniach od znalezienia ciała noworodka do policjantów z Zawiercia zgłosił się personel jednej z miejscowych placówek medycznych, przekazując funkcjonariuszom informację, że pod opieką lekarzy znajduje się nastoletnia dziewczyna, która może być matką nieżyjącego noworodka.

Młoda kobieta potrzebowała opieki medycznej, ponieważ straciła dużo krwi. Badanie lekarskie wykazało, że kilka dni wcześniej urodziła dziecko. Podjęte przez policjantów czynności wskazują, że może ona być matką porzuconego noworodka. Dziewczyna przyznała się do porzucenia noworodka, jednak nie chce mówić o okolicznościach zdarzenia. To, czy jest ona matką nieżyjącego dziecka, potwierdzą badania DNA. 

Więcej o: