Plakaty z Matką Boską w tęczowej aureoli rozklejone w Warszawie. Rzecznik KEP: Prosimy o modlitwę

Rzecznik Episkopatu Polski poinformował, że w nocy z 6 na 7 maja doszło do "kolejnej profanacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej". Tym razem nieznany sprawca nakleił plakaty z Maryją w tęczowej aureoli na murach sanktuarium przy ul. Żytniej w Warszawie. - Prosimy o modlitwę wynagradzającą Bogu i Matce Najświętszej za profanację - stwierdził, przypominając, że wcześniej do podobnego wydarzenia doszło w Płocku.
Zobacz wideo

Rzecznik KEP ksiądz Paweł Rytel-Andrianik w wydanym we wtorek oświadczeniu napisał, że obraz Matki Boskiej został ponownie sprofanowany. "Z ogromnym bólem i smutkiem dowiadujemy się o ponownej profanacji obrazu Matki Bożej, która miała miejsce w nocy z 6 na 7 maja w Warszawie przy ul. Żytniej, gdzie na domu zakonnym Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia naklejono profanujące plakaty" - poinformował. Jak dodał, to już kolejny akt profanacji obrazu po ostatnich wydarzeniach z Płocka. 

"W związku z tymi bolesnymi wydarzeniami prosimy o modlitwę wynagradzającą Bogu i Matce Najświętszej za profanację" - napisał rzecznik KEP.

Plakaty z Matką Boską w tęczową aureoli w Warszawie

Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia z Warszawy poinformowało, że plakatów z tęczową aureolą wokół wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej jest sześć - część z nich została już zdrapana z murów sanktuarium.

Przypomnijmy, że w nocy z 26 na 27 kwietnia takie same plakaty pojawiły się wokół płockiego kościoła św. Dominika, a także m.in. na koszach na śmieci i na przenośnych toaletach. Na Wielkanoc w tej parafii udekorowano Grób Pański tekturowymi pudłami z napisami: "LGBT", "gender", "zdrada", "kłamstwo" czy "kradzież". 

Elżbieta Podleśna, która rozklejała tam wizerunki Matki Boskiej Częstochowskiej w tęczowej aureoli została w poniedziałek zatrzymana przez policję, o czym pisały światowe media i Amnesty InternationalJoachim Brudzińskiosobiście podziękował policjantom z Płocka za "sprawną akcję z wytypowaniem i zatrzymaniem osoby podejrzewanej o profanację".

Więcej o: