Oczkoś: Hierarchia Kościoła jest czynna partią polityczną. "To zawsze źle się kończy"

- Angażowanie religii do działań politycznych zawsze się źle kończy - powiedział w przedpołudniowej rozmowie Gazeta.pl dr Mirosław Oczkoś. Skrytykował działania policji i szefa MSWiA w sprawie plakatu Maryi z tęczą.

Ekspert ds. wizerunku dr Mirosław Oczkoś był gościem przedpołudniowej rozmowy Gazeta.pl. Komentował on m.in. zaangażowanie Kościoła w politykę i sprawę zatrzymania Elżbiety Podleśnej za rzekome rozklejanie plakatów z Maryją i tęczową aureolą.

- Angażowanie religii do działań politycznych zawsze się źle kończy - powiedział i dodał, że jego zdaniem religii w kampanii wyborczej będzie coraz więcej. - Kościół katolicki, a w zasadzie hierarchia Kościoła jest czynna partią polityczną. Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę. To nie ma nic wspólnego z wiarą, z obrazą uczuć religijnych. Większość hierarchów Kościoła jest zapisana do partii PiS i działa z partią PiS - powiedział komentując zatrzymanie aktywistki za plakat. Dodał, ze szef MSWiA Joachim Brudziński "ośmieszył się" chwaląc za to policję i jeśli poczuł się obrażony, to mógł złożyć powództwo cywilne.  

Zobacz całą rozmowę:

Zobacz wideo
Więcej o: