Jacek Żalek: "Osoby niepełnosprawne nie potrzebują gotówki". Powtórzył słowa o "zwyrodniałych rodzicach"

Wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości Jacek Żalek oraz liderka partii Teraz! Joanna Scheuring-Wielgus byli gośćmi programu "Polityka na Ostro" w Polsat News. Posłowie rozmawiali m.in. na temat zapowiadanego na 23 maja protestu osób niepełnosprawnych.
Zobacz wideo

Na kilka dni przed wyborami do Parlamentu Europejskiego przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie odbędzie się protest osób niepełnosprawnych. Posłanka partii Teraz! na antenie Polsat News zapewniała, że protest będzie apolityczny: "Osoby z niepełnosprawnościami są niepełnosprawne na trzy dni przed wyborami i trzy dni po wyborach". 

Rozmowa rozpoczęła się od przypomnienia wywiadu Jacka Żalka na antenie radia TOK FM. Wtedy poseł komentował strajk rodziców osób niepełnosprawnych w Sejmie. - Po tym, jak się zachowują opiekunowie w Sejmie, jestem przekonany, że nie można dać im tej gotówki. Bo jeżeli jako żywe tarcze traktują swoje dzieci, to cóż dopiero dzieje się w domu, a mogą zdarzyć się niestety zwyrodniali rodzice - mówił. Później Żalek bronił się, twierdząc, że wypowiedź, która jest przytaczana przez dziennikarzy, była jedynie jego hipotezą, a nie stwierdzeniem faktu, a partia rządząca skupia się także na potrzebach osób niepełnosprawnych. 

Jacek Żalek z PiS o świadczeniach dla osób niepełnosprawnych: "Świadczenia nie mogą być przyznawane w gotówce"

Joanna Scheuring-Wielgus zarzuciła mu jednak, że obecna pomoc dla tych osób jest niewystarczająca - rok po proteście osoby takie jak Jakub Hartwich czy Adrian Glinka (obaj brali udział w strajku) dostają na rękę około 900 zł. Nie otrzymali więc żadnego dodatkowego wsparcia finansowego, takiego jak przy świadczeniu 500 plus. Posłanka zarzucała także, że rząd nie miał pieniędzy na świadczenia dla 270 tysięcy osób z niepełnosprawnościami, ale w tym roku przeznaczył 40 miliardów złotych na 500 plus oraz trzynastą emeryturę.

Poseł Żalek stwierdził, że propozycja rządu jest słuszna, ponieważ osoby niepełnosprawne przede wszystkim potrzebują świadczeń pielęgnacyjnych, a nie gotówki.

Pani nie jest w stanie zrozumieć stanu, tego tragicznego położenia dzieci, które są niepełnosprawne, są sparaliżowane, które czasami nie są w stanie porozumiewać się poza gestami. Nie potrzebują gotówki. (...) W sytuacji osób, które są przykute do łóżka, które są sparaliżowane, dla tych osób pieniądze powinny być dedykowane - na świadczenia, rehabilitacyjne, pielęgnacyjne czy zdrowotne. I nie mogą być przyznawane w gotówce, bo mogą się zdarzyć zwyrodniali rodzice. Nie, że są, ale mogą się zdarzyć

- powtórzył swoje słowa Żalek.

Dzięki działalności Greenpeace możesz wspierać rozwój ekologicznego rolnictwa. Wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (256)
Jacek Żalek: "Osoby niepełnosprawne nie potrzebują gotówki". Powtórzył słowa o "zwyrodniałych rodzicach"
Zaloguj się
 • ulisse

  Oceniono 106 razy 106

  zamiast kasy wierni powinni zanosić do kościoła jaja, cebulę albo makaron.

 • johnny.tomala

  Oceniono 81 razy 81

  "Żalek bronił się, twierdząc, że wypowiedź, która jest przytaczana przez dziennikarzy, była jedynie jego hipotezą, a nie stwierdzeniem faktu"

  Ręce opadają.
  Postawię hipotezę, że Żalek to menda i idiota. Absolutnie tak nie twierdzę, to tylko hipoteza.
  Poza tym, jeśli rodzice mogą być 'zwyrodniali' (argument nie zwiększania przepływów gotówkowych do opiekunów osób niepełnosprawnych), to 500+ powinno być NATYCHMIAST wstrzymane. Z tych samych przyczyn.

 • caius1

  Oceniono 56 razy 56

  Niestety pan Żalek jest potwierdzeniem tezy o statystycznie niskiej inteligencji posłów pisu. Po pierwsze: zgodnie z tą logiką należałoby przecież 500+ zastąpić bonami do stołówki dla dzieci a po drugie należałoby w trybie natychmiastowym skonfiskować wszystkie noże kuchenne bo zdarzały się przypadki uśmiercenia owym nożem członka rodziny lub kogoś innego.
  NiePiS

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 52 razy 52

  Żalek dudę ściska.

 • jurek4491

  Oceniono 52 razy 50

  Takie właśnie jest prawdziwe oblicze rządzącego REŻIMU , na krowy i świnie gotówka się należy .

 • to-pu

  Oceniono 46 razy 46

  Normalny człowiek jest pełen współczucia dla rodziców wychowujących niepełnosprawne dzieci. Żalek natomiast uważa, że to nieuczciwi, pazerni na kasę kombinatorzy. Zaiste typowy reprezentant partii rządzącej.

 • artur702

  Oceniono 43 razy 43

  Żalek to zwyrodniały dureń. Do kościółka z pewnością chadza, bo mentalność faszystowsko - narodowo - pseudo katolicka. Zwichrowane bydlę przybrało zakamuflowaną postać ludzką i udaje człowieka.

 • montechristo19702014

  Oceniono 37 razy 35

  A jak rozdajemy 500 plus wszystkim,niezależnie od poziomu materialnego , to nie interesuje nas na co idzie kasa...czy na ważne potrzeby...czy może na waciki....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX