Matura 2019. Egzamin maturalny z matematyki zagrożony. Alarmy bombowe znów w szkołach w całej Polsce

Matura 2019. 7 maja o godzinie 9:00 rozpoczęła się matura z matematyki. W wielu szkołach dzisiejszy egzamin jest jednak zagrożony - szkoły ponadgimnazjalne w wielu miastach ogłosiły alarm bombowy.
Zobacz wideo

Matury 2019 rozpoczęły się w poniedziałek 6 maja. W poniedziałek tysiące maturzystów przystąpiło do egzaminu pisemnego z języka polskiego, jednak w 122 szkołach w całej Polsce egzamin był zagrożony ze względu na alarmy bombowe. Policja musiała sprawdzić, czy na terenie szkół faktycznie znajdują się materiały wybuchowe, dlatego część uczniów rozpoczęła pisać egzamin z opóźnieniem, a w jednej szkole ewakuowano wszystkich zdających, przez co będą musieli przystąpić do matury w terminie dodatkowym w czerwcu.

Jak się okazuje, dzisiejszy egzamin maturalny z matematyki również nie odbędzie się bez przeszkód. Lokalne media z różnych regionach Polski informują o szkołach, w których także dzisiaj ogłoszono alarm bombowy. Policjanci i straż pożarna sprawdzają kolejne placówki. O jakich szkołach mowa?

Matura 2019. Egzamin maturalny z matematyki zagrożona. Kolejne alarmy bombowe w szkołach w całej Polsce

Przez alarmy bombowe zagrożona jest matura w kilku stołecznych liceach. "Gazeta Wyborcza" pisze, że dzisiejszy egzamin opóźni się w I LO z Oddziałami Integracyjnymi im. Bolesława Limanowskiego przy ul. Felińskiego na Żoliborzu, a możliwe, że także w XXV LO im. Józefa Wybickiego. Z naszych informacji wynika, że problemy są również w LXIV Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Ignacego Witkiewicza - uczniom powiedziano, że jeśli pirotechnicy nie zdążą do godziny 10:00, maturę będą zdawać w czerwcu.

Maile o podłożeniu bomby otrzymały także Zespół Szkół Ogólnokształcących i Sportowych przy ul. Gomulińskiego w Pruszkowie oraz Zespół Szkół nr 1 w Grodzisku Mazowieckim. Wiadomo także o alarmach bombowych w trzech innych szkołach na Mazowszu - chodzi o I Liceum Ogólnokształcące C N-B Feniks i Zespół Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku oraz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w  Golądkowie - podaje portal pultusk24.pl

Portal krakow.naszemiasto.pl informuje, że w Krakowie alarm bombowy ogłoszono w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bartłomieja Nowodworskiego oraz w Liceum Ogólnokształcącym Zakonu Pijarów przy ul. Akacjowej. Inne szkoły, w których ogłoszono alarmy bombowe to: Zespół Szkół nr 1 na ulicy Zuzanny Morawskiej oraz I LO w Mławie, kilka szkół ponadgimnazjalnych w Piotkowie Trybunalskim (IV LO przy ulicy Broniewskiego, ZSP nr 6 przy Krakowskim Przedmieściu,  ZSP nr 1 oraz ZSP nr 5) oraz Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Legnicy - informuje Radio ZET, które wspomina także o alarmie bombowym w trzech szkołach w Tychach, nie podając nazw placówek, o które chodzi. "Gazeta Lubuska" informuje z kolei o alarmach bombowych w pięciu szkołach na terenie województwa lubelskiego - w Zielonej Górze, Gorzowie, Żaganiu oraz Zbąszynku. Z relacji portalu poranny.pl wynika natomiast, że alarm bombowy zagroził organizacji matur w kilku szkół w Białymstoku i Suwałkach. 

Działajmy z Greenpeace na rzecz ochrony oceanów i ich mieszkańców. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o: