Pogoda na dziś - środa 8 maja. Synoptycy zapowiadają od środy stopniowy wzrost temperatury

Pogoda na dziś - środa 8 maja. Dziś termometry w Polsce pokażą od 14 do maksymalnie 19 stopni. W większości kraju będzie pogodnie.
Zobacz wideo

Od środy meteorolodzy zapowiadają stopniowy wzrost temperatur. Dziś więcej rozpogodzeń i w przeważającej części kraju brak opadów.

Temperatura. Najcieplejszy dzień we Wrocławiu i Opolu - tam nawet 19 stopni

Synoptycy zapowiadają najniższy wzrost temperatury dla Suwałk, Białegostoku i Zakopanego, gdzie w ciągu dnia będzie maksymalnie 14 stopni. Jeden stopień więcej pokażą termometry w województwach warmińsko-mazurskim i lubelskim. Najcieplejsza środa prognozowana jest dla Opola i Wrocławia, gdzie będzie nawet 19 stopni. Równie ciepło, 18 stopni, ma być w województwach lubuskim, śląskim i małopolskim. W pozostałych regionach od 16 do 17 stopni.

Pogoda na dziś - 8 maja.Pogoda na dziś - 8 maja. gazeta.pl

Opady. Dziś większe rozpogodzenia, lokalne opady deszczu tylko w południowej Małopolsce

Rano zachmurzenie małe, w drugiej połowie dnia wzrastające do umiarkowanego zwłaszcza na południu i zachodzie kraju. Niewielki deszcz lokalnie pojawi się na południu Małopolski. W pozostałych regionach bez opadów. Wiatr południowo-wschodni, na ogół umiarkowany. Silniejsze porywy wiatru możliwe tylko w rejonach podgórskich Karpat - w dzień będzie tam wiać do 60 km/h, wieczorem w porywach do 90 km/h.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

***

Dzięki działalności Greenpeace możesz wspierać rozwój ekologicznego rolnictwa. Wpłać datek >>

embed