Światowe media piszą o zatrzymaniu aktywistki za Maryję z tęczą. Skandal od Wielkiej Brytanii po Iran

Plakat Matki Boskiej z tęczową aureolą obiega świat. W poniedziałek policja zatrzymała aktywistkę, która takim wizerunkiem miała "obrażać uczucia religijne", a o sprawie napisały zagraniczne media oraz Amnesty International.

O tej sprawie informował sam minister spraw wewnętrznych i kandydat PiS do Parlamentu Europejskiego 
Joachim Brudziński. W poniedziałek policja przeszukała dom i zatrzymała mieszkankę Płocka w związku z rozwieszeniem plakatów Matki Boskiej z tęczową aureolą w jednej z parafii. Sprawę nagłośniła kandydatka skrajnie prawicowego ugrupowania Konfederacja. Minister od razu zainteresował się sprawą "profanacji świętego od wieków wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej".

W poniedziałek około południa poinformował na Twitterze, że "Policja zatrzymała osobę podejrzewaną o dokonanie profanacji wizerunku" Matki Boskiej i zostaną jej postawione zarzuty w związku z obrażaniem uczuć religijnych. Brudziński dziękował policjantom "za sprawną akcję z wytypowaniem i zatrzymaniem osoby podejrzewanej o profanację".

O sprawie głośno jest nie tylko w Polsce. Informacja o zatrzymaniu aktywistki Elżbiety Podleśnej podał m.in. "The Guardian". Dziennik cytował słowa Brudzińskiego o tym, że  "Żadne bajanie o wolności i 'tolerancji' NIKOMU nie daje prawa do obrażania uczuć ludzi wierzących". 

O sprawie pisały na przykład media w Rosji - "W Polsce aresztowano kobietę za plakaty Matki Boskiej z tęczową aureolą. Została oskarżona o obrazę uczuć wierzących", czytamy w serwisie tjournal.ru.

Hiszpańska "La Vanguardia" donosi, że "W Polsce zatrzymano za wykonanie plakatów Matki Boskiej z tęczą w aureoli" i zwraca uwagę, że prawa osób LGBT stały się tematem kampanii wyborczej. Kolumbijski serwis ntn24.com informuje, że "Polka została zatrzymana za 'zbezczeszczenie' Maryi Dziewicy za pomocą tęczy w aureoli". Rumuńska gazeta "Libertatea" cytuje słowa Jarosława Kaczyńskiego o "seksualizacji dzieci" oraz "ataku na rodzinę" oraz pisze, że "PiS chce zmobilizować twardy elektorat" przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. O sprawie donosi także czeski serwis idnes.cz czy irańskie wydanie portalu euronews. 

Także broniąca praw człowieka organizacja Amnesty International informowała o tym w mediach społecznościowych. Zwrócono uwagę, że Podleśna została zatrzymana po tym, jak wróciła z Holandii, gdzie była gościem tamtejszego oddziału AI.

Dzięki działalności Greenpeace możesz wspierać rozwój ekologicznego rolnictwa. Wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (1447)
Światowe media piszą o zatrzymaniu aktywistki za Maryję z tęczą
Zaloguj się
 • niktwazny126

  Oceniono 292 razy 266

  Świat się śmieje.... Podczas gdy narody zastanawiają się, jak unowocześnić gospodarkę, jak poprawić los ludzi, jak dbać o matkę- Ziemię, nasze krajowe wydarzenia i priorytety są jakby z Kosmosu. Ale w sumie nie o przyszłość Polski chodzi, tylko tu i teraz. Prezes chce utrzymać władzę do śmierci, bo tylko wtedy uniknie odpowiedzialności za swoje wyczyny, a po nim- choćby potop. TKM. Podlizywać się kk na całej linii. Co zabawniejsze, i świat pewnie też odnotuje, PO i PSL dołącza do czołobitnej przed klerem ekipy. A policja albo zgarnia kobietę, bo pokolorowała obrazek, albo wycina konfetti. Ewentualnie tworzy kordon ochronny dla wodza.
  Panie Brudziński, niech pan zajrzy na jaki odpust i obejrzy "dewocjonalia"- będzie miał pan wielu "stwórców" ludowych do zapuszkowania. Będzie sukces.

 • kataryniarski

  Oceniono 218 razy 196

  No to teraz łamanie kołem i stos, panią aktywistkę czeka.

  A za co?

  A za nic! kampania wyborcza jest - PiS potrzebuje świeżej krwi, inaczej nie umieją.

 • kotmiki

  Oceniono 165 razy 155

  Kretynizm "dobrej zmiany" sięga daleko poza granice tego ciężko chorego kraju

 • rabin_z_czubow

  Oceniono 159 razy 139

  Tęcza jako symbol przymierza Boga z ludźmi. Ale nie z PiSiorami.

 • entymolog

  Oceniono 133 razy 119

  Na to nasz kraj staje się sercem kołtuństwa, dzięki ci Kulawy Deweloperze.

 • kazek100

  Oceniono 119 razy 115

  Według Brudzińskiego pobicie i skopanie to żadne przestępstwo. To wyrażanie opinii. Natomiast przerobienie obrazka to akcja dla antyterrorystów o 6 rano. Pisowcom po prostu odwaliło, niezależnie od tego, c myśleć o samej sprawie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX