Pożar na A1 w woj. kujawsko-pomorskim. Zginął koń srebrnej medalistki ze Szwecji

W pożarze samochodu na autostradzie A1 zginął koń Sary Algotsson Ostholt, szwedzkiej srebrnej medalistki olimpijskiej. Drugi z przewożonych w ciężarówce koni doznał poparzeń.
Zobacz wideo

Do pożaru ciężarówki z końmi na A1 (pomiędzy węzłami Warlubie i Nowe Marzy w woj. kujawsko-pomorskim) doszło w poniedziałek nad ranem. Teraz Szwedzka Federacja Jeździecka na antenie telewizji SVT potwierdziła, że w ciężarówce znajdowały się ogier Chacco's Crack oraz klacz Arpertina, należące do Sary Algotsson Ostholt. Szwedka w 2012 r. w Londynie zdobyła srebrny medal w konkursie konia wierzchowego. Jeden z koni spłonął w pożarze, drugi doznał poparzeń. Lotta Amnestal, rzeczniczka federacji, nie była w stanie powiedzieć, który koń padł.

Jak informują szwedzkie media, Ostholt po zawodach w Sopocie jechała na zawody w Niemczech. Do szpitala w wyniku pożaru trafił też kierowca, który podczas próby gaszenia pojazdu zatruł się dymem. Jak podaje branżowy portal equista.pl, Sara Algotsson Ostholt wystąpiła w Polsce w 2018 r. na imprezie Baborówko Horse Sale Show i Festiwalu Jeździeckim Baborówko.

***

Działajmy razem na rzecz zapobiegania plastikowej epidemii. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o: