Arkadiusz Kraska po 19 latach wyszedł na wolność. "Byłem traktowany jak zwyrodnialec"

Arkadiusz Kraska wyszedł już z aresztu śledczego w Szczecinie. Mężczyzna niesłusznie spędził 19 lat za kratami. - To były tragiczne przeżycia, byłem traktowany jak zwyrodnialec - powiedział dziennikarzom.
Zobacz wideo

Arkadiusz Kraska po wyjściu z aresztu śledczego w Szczecinie został zapytany, co chciałby powiedzieć osobom, które doprowadziły do tego, że spędził 19 lat w więzieniu. - Chciałbym im powiedzieć, żeby spotkało ich to samo, co mnie. Ja nie chcę wracać do początku, gdy byłem niebezpiecznym więźniem, gnębiono mnie przez pięć i pół roku, byłem zamknięty w piwnicy gdzieś, gdzie nie widziałem nieba. To były tragiczne przeżycia, byłem traktowany jak zwyrodnialec - powiedział Kraska. 

Arkadiusz Kraska po 19 latach wyszedł z więzienia

- Pieniądze mi życie nie zwrócą, mojej rodzinie, żonie, synowi. Musimy teraz to wszystko nadrobić, musimy nadrobić to wszystko, ja się muszę zapoznać z życiem, nauczyć się żyć, bo ja nie umiem. Przez tyle lat byłem odcięty od rzeczywistości - stwierdził. 

Arkadiusz Kraska został skazany za zastrzelenie w 1999 w roku Szczecinie Marka C. i Roberta S. Sprawę jako pierwszy szeroko opisał Onet. W 1999 r. w centrum Szczecina doszło do mafijnej egzekucji. Ówcześni śledczy badający sprawę uznali, że za spust pociągnął Kraska. Mężczyzna w 2001 r. skazany został na dożywocie, łącznie odsiedział 19 lat. 

Z artykułu Onetu wynika, że w śledztwie mataczyli funkcjonariusze policji, grożąc świadkom "szantażem i zmuszaniem do seksu". Jak wynika z wniosku prokuratury o uniewinnienie Kraski, do którego dotarła Wirtualna Polska, policjant zmusił do seksu partnerkę mężczyzny, żeby zamknąć mu usta, a inni funkcjonariusze wywieźli jego syna do domu dziecka. Kraska był znany w środowisku kryminalnym jako "Willy". "Kojarzono go z jednym z gangów, toczących walkę o panowanie nad miastem. (...) Chodził na ustawki, szkolił się w walkach, był silny jak tur" - pisał o Krasce Onet.

Sąd Najwyższy w poniedziałek poinformował o wstrzymaniu wykonania kary dożywocia, który odsiadywał Kraska. - Dzisiejsza decyzja nie przesądza ostatecznego rozstrzygnięcia Sądu Najwyższego - zastrzegł Krzysztof Michałowski z zespołu prasowego Sądu Najwyższego.

Działajmy razem na rzecz zapobiegania plastikowej epidemii. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (78)
Arkadiusz Kraska po 19 latach wyszedł na wolność. "Byłem traktowany jak zwyrodnialec"
Zaloguj się
 • grot191

  Oceniono 30 razy 24

  Panie Kraska. Może Pan nam opowiedzieć o swojej działalności gospodarczej z okresu przed aresztowaniem?

 • wranek

  Oceniono 34 razy 20

  Porachunki mafijne? Znaczy, on tez, bandzior.
  Posiedział za innych bandziorów, którym sie upiekło.
  Musiał nieźle "zarabiac", bo rodzina, która zyła z bandyctwa stoi murem za nim.
  Ilu ludzi skrzywdził, okradł, pobił?

 • olewca

  Oceniono 25 razy 17

  Pokazcie jego zyciorys, a wszystko bedzie jasne!!! Cos nie bardzo wieze ze jest on niewiniatkiem.
  Prawdopodobnie na ten wyrok i tak zasluzyl innymi czynami, albo zabraklo dowodow.

 • czarnyminio

  Oceniono 23 razy 17

  Był dość wysoko na bandyckiej drabinie na swoim terenie. Myślę że na ten mafijny prestiż nie zasłużył w konkursie śpiewu chóralnego a ,że przybito mu wyrok a on wziął honorowo na klatę-ryzyko zawodowe.

 • aqua7x

  Oceniono 25 razy 13

  z tago co czytalem to on nie jest do konca swiety... kwestia tylko, ze mu nie do konca udowdniono wine...

  nie ma co bic piany...

 • cleon

  Oceniono 15 razy 11

  powinna powstać dobrze opłacana Policja Federalna, nie uwikłana w lokalne układziki i synekury, no i orzekać też powinni Prokuratorzy z innych miast, wtedy by nie było tylu 'ustawionych' wyroków.

 • miszka_szyfman

  Oceniono 17 razy 11

  Niewinny mafioso ?

 • ellis25pl

  Oceniono 15 razy 9

  Taki niewinny biedaczek? Porachunki gangow, pewnie tylko stał i patrzył...

 • alderamin

  Oceniono 13 razy 9

  nie szkoda mi knura. życie jest niesprawiedliwe, a on jednak był w mafii i jego historia to nawet zabawna przestroga dla innych chetnych na bycie mafiozo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX