Świdnica. 33-latek wyszedł z SOR-u i zmarł na tyłach szpitala. Wcześniej został uderzony przez konar drzewa

33-latek zmarł tuż po opuszczeniu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Świdnicy. Prokuratura sprawdzi, czy personel medyczny nie naraził pacjenta na niebezpieczeństwo utraty życia.
Zobacz wideo

Jak informuje portal swidnica24.pl 33-latek zgłosił się na SOR w Świdnicy po tym, jak został uderzony konarem drzewa w klatkę piersiową. Pacjent został przywieziony przez karetkę pogotowia o godzinie 7 rano. 

33-latek zmarł po wyjściu z SOR-u w Świdnicy. Prokuratura rozpoczęła śledztwo

Do godziny 13:30 lekarze przeprowadzili badania płuc oraz żeber. 33-latek nie czekał na zlecone w dalszej kolejności badania i oddalił się z SOR-u. Według najnowszych komunikatów, zwłoki mężczyzny zostały znalezione dzień później w zagajniku znajdującym się na tyłach szpitala.

Funkcjonariusze na podstawie dokumentacji lekarskiej i nagrań z monitoringu starają się ustalić, czy pacjent, opuszczając SOR, był w stanie nieświadomości. Według śledczych nie ma dowodów na to, by do śmierci 33-latka przyczyniły się osoby trzecie, jednak istotne dla śledztwa szczegóły zostaną ustalone dopiero po sekcji zwłok pacjenta.

Prokuratura rozpoczęła już śledztwo w sprawie narażenia pacjenta na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Na razie prokurator nie wyklucza nieumyślnego spowodowania śmierci, za co grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

***

Działajmy z Greenpeace na rzecz ochrony dzikiej przyrody. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (185)
Świdnica. 33-latek wyszedł z SOR-u i zmarł na tyłach szpitala
Zaloguj się
 • darkstone35

  Oceniono 83 razy 57

  Suweren musi zrozumieć. Albo albo. Albo kasa na Rydzyka, 500 plusy, Misiewiczów i TVP, albo sprawnie działająca Policja, szpitale, Straż Pożarna czy donoszenie listów przez Pocztę Polską a nie tylko awiz.

 • lina555

  Oceniono 45 razy 39

  A gdyby tak rozrzucane przez pis fundusze przeznaczyć na zdrowie, edukację, pomoc dla niepełnosprawnych... Jak wyszlibyśmy na tym jako społeczeństwo?

 • stefa60

  Oceniono 34 razy 28

  Ja nie chcę ciasteczek i proszków takich samych jak w krajach unii europejskiej, ja chcę
  NAJPIERW panie Kaczyński i wszyscy pisowcy - leczenia na takim poziomie jaki szpitale zapewniają Kaczyńskiemu.
  Panie Kaczyński - dopiero wtedy będzie sprawiedliwość

 • niktwazny126

  Oceniono 45 razy 27

  Poczuł się lepiej na chwilę, wyszedł na papierosa, zasłabł w krzakach i zmarł. Nie był jeszcze zarejestrowany jako pacjent szpitala, przyjęty na oddział, tylko w trakcie badań. Na SORach mają naprawdę dużo pracy i pilnowanie oczekujących na badania nie jest pierwszym (ani chyba żadnym) obowiązkiem. Kto był kiedykolwiek w polskim szpitalu na SORze ten wie, jak tam trudno. I pacjentom, i personelowi. Zwłaszcza że zazwyczaj pierwsi w kolejce są pijaczkowie awanturni.

 • obecnytutaj

  Oceniono 36 razy 24

  Co tam sor-y
  Liczy się kiełbasa wyborcza Kaczyńskiego

 • jakobhorner

  Oceniono 25 razy 21

  skoro ze złamanym palcem nie mogę iść na pogotowie, tylko do szpitala i 6 godzin okupować kolejkę to znaczy, że system wymyślił idiota. Pisowski idiota.

 • pis_to_organizacja_zbrodnicza

  Oceniono 26 razy 18

  Wierne córy i synowie kościoła albo 19 mld rocznie na kościół albo na służbę zdrowia. Takie to o życie.

 • dudi-w

  Oceniono 30 razy 14

  dziękujmy PISowskim ministrom zdrowia!!!!! Organizacja SORów jest taka, że tylko najwytrwalsi przeżyją! Brawo PIS, ważne, aby kasa na dzieciorobów i świnie się znalazła!!!!!

 • alfalfa

  Oceniono 19 razy 13

  " 33-latek nie czekał na zlecone w dalszej kolejności badania i oddalił się z SOR-u."

  Nie ma za co, funkcjonalni analfabeci.
  A.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX