Płock. Joachim Brudziński informuje: zatrzymano podejrzaną o profanację wizerunku Matki Boskiej

Policja zatrzymała osobę podejrzaną o profanację wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej i rozklejenie plakatów z jej wizerunkiem w tęczowej aureoli. "Żadne bajanie o wolności i "tolerancji" NIKOMU nie daje prawa do obrażania uczuć ludzi wierzących" - skomentował sprawę Joachim Brudziński.
Zobacz wideo

Przypomnijmy, że w nocy z 26 na 27 kwietnia w parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płocku ktoś rozlepił (m.in. na przenośnej toalecie), plakaty z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej z tęczową aureolą. Sprawę nagłośniła Kaja Godek - działaczka ruchu pro-life oraz kandydatka Konfederacji do Parlamentu Europejskiego. Sprawą szybko zainteresował się szef MSWiA Joachim Brudziński

"Jak się dowiedziałem, w Płocku dokonano profanacji, świętego od wieków, dla wszystkich pokoleń Polaków, wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej" - napisał na Twitterze minister spraw wewnętrznych i administracji, zapewniając, że policja szybko zajmie się tą sprawą.

Płock. Policja zatrzymała osobę podejrzaną o profanację Matki Boskiej Częstochowskiej

W nieco ponad tydzień od zdarzenia zatrzymano osobę podejrzaną o dokonanie profanacji wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej, o czym Joachim Brudziński poinformował na Twitterze. "Osoba ta była wytypowana już od kilku dni, ale przebywała za granicą. Jeszcze dziś zostaną postawione jej zarzuty z art. 196 KK" - czytamy we wpisie szefa MSWiA. Art. 196 głosi: "Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2".

W kolejnym wpisie Joachim Brudziński podziękował Policji za sprawną akcję i ujęcie podejrzanego. "Żadne bajanie o wolności i <<tolerancji>> NIKOMU nie daje prawa do obrażania uczuć ludzi wierzących" - napisał minister spraw wewnętrznych. 

* * *

Działajmy razem na rzecz zapobiegania plastikowej epidemii. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (685)
Płock. Joachim Brudziński informuje: zatrzymano podejrzaną o profanację wizerunku Matki Boskiej
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 123 razy 91

  Następny ruch, rekwirowanie kredek w przedszkolach. Mogą być źródłem koloru!

 • Jan Winnicki

  Oceniono 97 razy 83

  Tacy idioci jak złodziej trampek Brudziński i jemu podobne sługusy watykańczyków i wyznawcy chorej katolskiej religi, są największą obrazą dla ludzkiego rozumu.

 • asyaba

  Oceniono 78 razy 72

  Mam pytanie do ministra. Czy będą ścigani sprzedawcy odpustowych wizerunków Jezusa na krzyżu mrugającego oczami , czy będą ścigani twórcy obrzydliwych breloczków z bazarowymi wizerunkami świętych, czy będą ścigani sprzedawcy majtek z wizerunkiem Maryi ? Co złego jest w tęczowej aureoli?

 • sailor2016

  Oceniono 71 razy 61

  Czy jeżeli sprofanuje obrazek Latającego Potwora Spaghetti to policja też będzie mnie ścigać?

 • piekary13

  Oceniono 65 razy 59

  .. a czemu dotychczas nie zatrzymano nikogo za ; PROFANACJE ; Konstytucji ??!!

 • az100

  Oceniono 64 razy 58

  "Jak się dowiedziałem, w Płocku dokonano profanacji, świętego od wieków, dla wszystkich pokoleń Polaków, wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej" - na religii (tej w kościele a nie w szkole) zawsze mnie uczono, że świętą jest Maryja a nie jej wizerunek. Skoro dla Brudzińskiego święty jest wizerunek MBC to popełnia on świętokradztwo i powinien zostać pouczony przez swojego proboszcza lub biskupa.

 • antropoid

  Oceniono 62 razy 54

  NIE MA w tym kraju większej profanacji Matki Boskiej, niż faszyzujące Radio Maryja - ale typka, który je spłodził jakoś się nie ściga, tylko pasie budżetowymi milionami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX