Tatry. Zakopane oblegane przez turystów. Mimo deszczu kolejki "jak przy słonecznej pogodzie"

Deszczowa majówka w Zakopanem. Mimo brzydkiej pogody turyści starają się korzystać z atrakcji Tatr, a że w górach pojawili się tłumnie, tworzą się korki i kolejki.

- Mimo padającego deszczu, a na Kasprowym Wierchu śniegu, kolejka do kasy biletowej była tak długa, jak w wakacje przy słonecznej pogodzie - informuje reporter Agencji Gazeta, Marek Podmokły. Na jego zdjęciach widać ludzi w przeciwdeszczowych pelerynach i z parasolami. 

Z kolei "Tygodnik Podhalański" donosi, że w deszczowy dzień ludzie ruszyli do centrum Zakopanego, a na parkingach brakuje miejsc. 

W czwartek informowaliśmy z kolei o korkach na trasie do Morskiego Oka. Pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego radzili turystom, by wybrali alternatywne trasy spacerowe.

Majówka 2019 w Zakopanem i Tatrach

Jeśli spędzasz majówkę w Zakopanem lub wybierasz się w Tatry, warto zapoznać się z ostrzeżeniami i radami TPN. Na górskich szlakach panują trudne warunki. Pracownicy parku apelują też, by nie wchodzić na tafle tatrzańskich stawów. Przypominają:

Przed wyjściem w góry należy koniecznie sprawdzić prognozę pogody, zapoznać się z komunikatem turystycznym TPN tpn.pl/zwiedzaj oraz komunikatem lawinowym dostępnym na stronie lawiny.topr.pl lub www.tpn.pl.

Punkt Informacji Turystycznej TPN znajdziecie przy Rondzie Jana Pawła II w Zakopanem. Jest czynny codziennie w godz. 7.30–15.30. Pracownicy udzielają też informacji telefonicznie (tel. 18 20 23 300) lub mejlowo: infotur@tpn.pl.

W Bieszczadach też tłoczno. Turyści stoją w kolejkach po horyzont - pisze o tym rzeszowska "Gazeta Wyborcza"

***

Działajmy z Greenpeace na rzecz ochrony dzikiej przyrody. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Zobacz wideo
Więcej o: