Hartwich odpowiada na słowa Kaczyńskiego: Będziemy przeszkadzać! I zapowiada protest

Iwona Hartwich skomentowała ostatnie słowa Jarosława Kaczyńskiego, który zwrócił się do kobiety z niepełnosprawnością, by ta "popierała, a nie przeszkadzała" jego formację. - Mamy jedno przesłanie dla pana Kaczyńskiego: będziemy przeszkadzać! - mówiła Hartwich, która na 23 maja zapowiada też protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów.
Zobacz wideo

Jarosław Kaczyński we wtorek odwiedził Kraków w ramach kampanii wyborczej. W pewnym momencie doszło do spotkania prezesa PiS z seniorami i niepełnosprawnymi. Wszystko odbywało się w mniejszym gronie, a jedna z uczestniczek dopytywała, czy rząd ma plany, programy dla osób z niepełnosprawnością.

Ponieważ wszystko działo się pod okiem kamer, Kaczyński chciał w miarę szybko zamknąć dyskusję, dlatego też rzucił:

Naprawdę, lepiej, żebyśmy nie rozmawiali przy kamerach, bo chodzi o to, żeby to wykorzystać przeciwko nam. (...) Pani chce, żeby się zmieniło i ja chcę, żeby się zmieniło i z całą pewnością się zmieni, tylko jest taka prośba o to, aby nas popierać, a nie przeszkadzać

Hartwich do Kaczyńskiego: Będziemy przeszkadzać!

O sprawę Wirtualna Polska zapytała Iwonę Hartwich, która razem ze swoim synem Kubą i grupą niepełnosprawnych oraz ich opiekunów w ubiegłym roku protestowała w Sejmie, walcząc o większe świadczenia i lepszy dostęp do opieki zdrowotnej.

To tylko pokazuje, jak bardzo słuszny był nasz protest w Sejmie. (...) Jarosław Kaczyński po prostu nie ma absolutnie żadnej wiedzy o naszej sytuacji. Stwierdzam to z przykrością i ubolewam nad tym

- powiedziała Hartwich.

- Mamy jedno przesłanie dla pana Kaczyńskiego: będziemy przeszkadzać! Będziemy głośno mówić o potrzebach osób niepełnosprawnych - zadeklarowała Hartwich, dodając, że w rok po proteście niepełnosprawni zostali po prostu oszukani, a pieniądze znalazły się dla innych grup.

Protest osób niepełnosprawnych 23 maja. "Prezydent nas porzucił"

Z kolei w rozmowie z InteriąHartwich zapowiedziała, że na 23 maja planuje protest przed Pałacem Prezydenckim. O godz. 12 zbiorą się tam osoby niepełnosprawne, ich rodzice i opiekunowie.

- Zostanie odczytany bardzo gorzki list. Wszyscy wiedzą, co powiedział, co obiecał, a co zrobił prezydent Andrzej Duda. Wlał w nasze serca najwięcej nadziei, ale nas porzucił - powiedziała Hartwich.

Na tym jednak się nie skończy - kolejne listy będą odczytywane przed Kancelarią Premiera, a także przed Sejmem i Senatem.

Działajmy z Greenpeace na rzecz ochrony dzikiej przyrody. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (281)
Iwona Hartwich odpowiada na słowa Jarosława Kaczyńskiego: Będziemy przeszkadzać! Zapowiada protest niepełnosprawnych na 23 maja
Zaloguj się
 • saviour

  Oceniono 85 razy 57

  stwierdza z przykrością i ubolewa...
  a tymczasem po tamtej stronie locha Pawłowicz zajadając kiełbasę bluzga na twitterze bez cenzury...
  tak długo, jak po naszej stronie nie dojdą do głosu ludzie chamscy, bezwzględni i wyrachowani, tak długo piss będzie rządził i dogadzał chamskiemu plebsowi.

 • boshary

  Oceniono 75 razy 53

  To Wasz obowiązek i nasz mamy przeszkadzać do skutku na krowe i świnie rozdaje nie swoje a dla niepełnosprawnych „nie przeszkadzać”

 • muzoman

  Oceniono 64 razy 46

  Kto nie popiera ten przeszkadza, mówi Kaczyński. Kto nie z nami ten wróg. Ciężki los czeka niepełnosprawnych.

 • jozef_zmudzin

  Oceniono 47 razy 39

  Kaczyński Jarosław to cynik i kabotyn robiący karierę dzięki poparciu kleru w tym plebanów nakazujących tzw wiernym zazwyczaj tępym i prymitywnym /Podlasie,Małopolska/ głosowanie na pisowski elektorat.

 • stefan4

  Oceniono 38 razy 36

  > tylko jest taka prośba o to, aby nas popierać, a nie przeszkadzać

  Kiedy waaadzy przeszkadza społeczeństwo, to najwyższy czas wywalić ją na śmietnik.

 • marchwianka.0

  Oceniono 44 razy 34

  Dlaczego niepełnosprawni i ich rodziny mają popierać PiS? Przecież PiS i pisowski rząd potraktował ich gorzej niż kryminalistów. Pani premier od spraw społecznych nie raczyła się do nich pofatygować, zamykano im okna, zamknięto dostęp do sejmowych łazienek. Zabroniono wstępu do sejmu na najbliższe 2 lata. Nie wpuszczono do nich niepełnosprawnej Janiny Ochojskiej itp.. Tak się tratuje ludzi. Państwo pisowskie to nie jest państwo dla niepełnosprawnych, dla wiekowych czy słabych ludzi. To państwo dla silnych, zwłaszcza dla tych z wygolonymi głowami...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX