Zwłoki noworodka w rzece w Grabcu. Dziewczynka miała różową tasiemkę na szyi. Policja szuka matki

Prokuratura Rejonowa w Myszkowie wszczęła śledztwo, a policja prosi o pomoc w odnalezieniu matki noworodka, którego zwłoki znaleziono w rzece Krztynia. Dziewczynka miała mieć na szyi różową tasiemkę, porzucono ją nagą.
Zobacz wideo

Trwają poszukiwania matki noworodka, którego zwłoki znaleziono w rzece Krztynia w Grabcu (woj. śląskie). W środę po godz. 14 makabrycznego odkrycia dokonał jeden z mieszkańców miejscowości.

Policja i prokuratura pracowały na miejscu, jednak nie natrafiły na żaden ślad. Tymczasem, jak donosi "Dziennik Zachodni", zwłoki noworodka były nagie, a śledczy na jego szyi znaleźli skrawek materiału - różową tasiemkę. Dziennik poinformował również, że ustalono, że były to zwłoki dziewczynki.

Prokuratura wszczyna śledztwo. Policja prosi o pomoc ws. zwłok w Grabcu

Zwłoki noworodka zostały już przekazane do badań, sekcja wykaże, jakie były dokładne przyczyny śmierci dziecka. Prokuratura wszczęła już śledztwo ws. dzieciobójstwa (art. 149 Kodeksu Karnego).

Policjanci z Zawiercia zwracają się z prośbami o pomoc do mieszkańców gminy Szczekociny i okolicznych miejscowości oraz do innych osób o przekazywanie wszelkich informacji mogących pomóc w ustaleniu tożsamości matki noworodka:

Wszelkie spostrzeżenia prosimy kierować pod nr tel. 32 6738 255 lub 112. Informacje można także przekazać za pomocą poczty elektronicznej: kryminalny@zawiercie.ka.policja.gov.pl. lub za pomocą formularza „Powiadom nas” zamieszczonego na stronie KPP Zawiercie.

Działajmy z Greenpeace na rzecz ochrony oceanów i ich mieszkańców. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o: