Kilkukilometrowe korki w drodze na Morskie Oko. Zimna majówka nie odstraszyła turystów w Zakopanem

Na drodze dojazdowej do Morskiego Oka powstał kilkukilometrowy korek. Pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego rekomendują turystom alternatywne trasy spacerowe.
Zobacz wideo

Jak podaje RMF FM w drodze do Morskiego Oka powstał kilkukilometrowy korek, który sięga aż do Polany Zgorzelisko. Strażnicy TPN apelują do turystów o zmianę planów i wybór innych tatrzańskich punktów spacerowych.

Korek w drodze na Morskie Oko - pogoda w Tatrach nie odstraszyła turystów 

Na stronie Tatrzańskiego Parku Narodowego pojawiła się informacja o braku wolnych miejsc parkingowych zwłaszcza w okolicach Palenicy Białczańskiej i Łysej Polany. Turyści w Zakopanem zachęcani są do korzystania z komunikacji lokalnej. Ponadto strażnicy rekomendują wybór mniej zatłoczonych miejsc - w tym celu zalecają zwiedzanie Hali Gąsienicowej, Dolin Chochołowskiej, Kościeliskiej czy Białej oraz Kasprowego Wierchu.

Złe prognozy nie zniechęciły turystów, którzy tłumnie przyjechali w Tatry. W wyższych partiach Tatr panują typowo zimowe warunki: pod koniec kwietnia ratownicy TOPR ogłosili nawet trzeci stopień zagrożenia lawinowego od wysokości 1700 metrów n.p.m. Turyści spędzający majówkę w Tatrach nie mogą liczyć na wiosenną pogodę. W nadchodzących dniach zapowiadane są tam spore opady deszczu oraz śniegu - takie warunki utrzymają się aż do środy, 8 maja. W najbliższych dniach synoptycy zapowiadają temperaturę maksymalną od 4 do 9 stopni. Wieczorem i nad ranem w okolicach Morskiego Oka zapowiadane są również przymrozki.

***

Działajmy razem na rzecz zapobiegania plastikowej epidemii. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o: