Kilkukilometrowe korki w drodze na Morskie Oko. Zimna majówka nie odstraszyła turystów w Zakopanem

Na drodze dojazdowej do Morskiego Oka powstał kilkukilometrowy korek. Pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego rekomendują turystom alternatywne trasy spacerowe.
Zobacz wideo

Jak podaje RMF FM w drodze do Morskiego Oka powstał kilkukilometrowy korek, który sięga aż do Polany Zgorzelisko. Strażnicy TPN apelują do turystów o zmianę planów i wybór innych tatrzańskich punktów spacerowych.

Korek w drodze na Morskie Oko - pogoda w Tatrach nie odstraszyła turystów 

Na stronie Tatrzańskiego Parku Narodowego pojawiła się informacja o braku wolnych miejsc parkingowych zwłaszcza w okolicach Palenicy Białczańskiej i Łysej Polany. Turyści w Zakopanem zachęcani są do korzystania z komunikacji lokalnej. Ponadto strażnicy rekomendują wybór mniej zatłoczonych miejsc - w tym celu zalecają zwiedzanie Hali Gąsienicowej, Dolin Chochołowskiej, Kościeliskiej czy Białej oraz Kasprowego Wierchu.

Złe prognozy nie zniechęciły turystów, którzy tłumnie przyjechali w Tatry. W wyższych partiach Tatr panują typowo zimowe warunki: pod koniec kwietnia ratownicy TOPR ogłosili nawet trzeci stopień zagrożenia lawinowego od wysokości 1700 metrów n.p.m. Turyści spędzający majówkę w Tatrach nie mogą liczyć na wiosenną pogodę. W nadchodzących dniach zapowiadane są tam spore opady deszczu oraz śniegu - takie warunki utrzymają się aż do środy, 8 maja. W najbliższych dniach synoptycy zapowiadają temperaturę maksymalną od 4 do 9 stopni. Wieczorem i nad ranem w okolicach Morskiego Oka zapowiadane są również przymrozki.

***

Działajmy razem na rzecz zapobiegania plastikowej epidemii. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (46)
Kilkukilometrowe korki w drodze na Morskie Oko. Zimna majówka nie odstraszyła turystów w Zakopanem
Zaloguj się
 • ax-les-thermes

  Oceniono 25 razy 23

  Katobolszewicki, tepy wolak i PRZYRODA czyli kompletna degradacja, jedynych polskich gor wysokich jakimi sa Tatry.

 • jxl82

  Oceniono 26 razy 22

  Sutener koniecznie musi strzelić sobie "samojebki" koło Morskiego Oka, na Kasprowym i z misiem na Krupówkach. Kiedy usłyszy, aby zwiedzić również Murzasichle i podziwiać z tamtej perspektywy piękne krajobrazy Tatr, to odpowie , że do Niemiec nie będzie jechał.

 • tojamarusia

  Oceniono 17 razy 17

  Jak stado baranów.. Ci ludzie muszą mieć nierówno pod kopułą, nie ma innej możliwości.

 • marianna1960

  Oceniono 16 razy 16

  Janusze i Grażynki ruszyły na majówkę ...

 • indywidualismus

  Oceniono 19 razy 15

  Od dawna sugeruję, żeby całkowicie zamknąć (ewentualnie pozostawić wyłącznie dla służb i osób niepełnosprawnych) parking w Palenicy Białczańskiej oraz zlikwidować możliwość wjazdu do Morskiego Oka wszystkim oprócz odpowiednich służb, fiakrom, fasiągom również a nawet zwłaszcza!
  Kto chce podziwiać Tatry ruszy tam z buta a nie zawiezie dudę pojazdem dla tfu!rystów..

 • brutalnaprawda

  Oceniono 11 razy 9

  Już ludy pierwotne, czując nadchodzacy kataklizm, szukały schronienia w górach i lasach ... :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX