Szczecin: Mateusz Morawiecki uroczyście podniósł flagę Polski. Andrzej Duda świętował w Warszawie

Z okazji Dnia Flagi premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Szczecinie uroczyście podniósł flagę Polski. W czasie wizyty w województwie zachodniopomorskim towarzyszy mu szef MSWiA Joachim Brudziński. Prezydent Andrzej Duda wziął udział w obchodach w Warszawie.
Zobacz wideo

Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w uroczystym podniesieniu flagi państwowej na budynku Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie. Wraz z Joachimem Brudzińskim wziął także udział w spotkaniu z harcerzami, kombatantami i działaczami opozycji antykomunistycznej. Politycy wzięli także udział w otwarciu stałej wystawy herbów powiatów oraz miast województwa zachodniopomorskiego.

- Polskość oznacza solidarność, wolność, wielkość. Wierzę, że Polskę budują podobieństwa i różnice. Ważne jest to, żebyśmy niezależnie od tego jak się różnimy, mieli Polskę w sercu i kochali ją, bo jest naszą przyszłością - mówił premier Mateusz Morawiecki w Szczecinie

2 maja - Dzień Flagi. Podniesiono flagę na Zamku Królewskim w Warszawie

2 maja przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej - najmłodsze spośród wszystkich świąt państwowych w naszym kraju. Święto to zostało ustanowione uchwałą Sejmu w 2004 roku. Obchodzimy je, aby propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. Z tej okazji w obecności prezydenta Andrzeja Dudy podniesiono biało-czerwoną flagę na Zamku Królewskim w Warszawie.

* * *

Działajmy z Greenpeace na rzecz ochrony dzikiej przyrody. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o: