Pogoda na majówkę nie zachwyca. IMGW ostrzega: najpierw silny wiatr, później przymrozki

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia przed silnym wiatrem. 2 maja powieje przede wszystkim na północy Polski.
Zobacz wideo

Mapa ostrzeżeń meteorologicznych na 2 maja dzień obejmuje trzy województwa - zachodniopomorskie, pomorskie oraz warmińsko-mazurskie. Synoptycy prognozują, że w tych regionach będzie wiał silny wiatr, który w porywach może osiągnąć prędkość do nawet 85 km/h. Ostrzeżenia te obowiązują do 3 maja, do godziny 7:30.

IMGW wydał ostrzeżenia dla północy kraju. Dzisiaj silny wiatr, jutro przymrozki

Ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia wydano także na 3 i 4 maja. Nie dotyczy ono jednak silnego wiatru, a przymrozków, które będą występować w województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim oraz podlaskim. Wszędzie tam temperatura w nocy może spaść do -1 stopnia, a przy gruncie nawet do -3 stopni. 

Prognoza pogody. Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia?

Według definicji IMGW ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia wydaje się wtedy, gdy przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Gdy obowiązuje ostrzeżenie I stopnia, zaleca się zachowanie ostrożności i ostrzega przed możliwymi utrudnieniami w ruchu drogowym oraz w funkcjonowaniu komunikacji publicznej.

* * *

Działajmy razem na rzecz ochrony klimatu. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o: