Pogoda na dziś - poniedziałek 6 maja. W większości kraju deszcz, rozpogodzenia tylko na południu Polski

Pogoda na dziś - poniedziałek 6 maja. Po bardzo deszczowym weekendzie mieszkańcy południowo-wschodnich województw będą mogli odpocząć od deszczu, który pojawi się w pozostałych regionach Polski.
Zobacz wideo

Dziś temperatura w całym kraju będzie nieznacznie wyższa od tej, która prognozowana była na weekend. W większości regionów mogą pojawić się przelotne, niewielkie opady deszczu.

Temperatura. Dziś termometry pokażą maksymalnie od 10 do 13 stopni

W poniedziałek meteorolodzy zapowiadają nieznaczny wzrost temperatury. Najcieplejszy dzień, z temperaturą do 13 stopni, zapowiadany jest tylko w województwie mazowieckim. Jeden stopień mniej pokażą termometry w Suwałkach, Białymstoku, Lublinie, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu, Zielonej Górze, Poznaniu i Toruniu. Najzimniej tego dnia będzie na Pomorzu, tam maksymalnie 10 stopni. W pozostałych województwach synoptycy prognozują 11 stopni.

Pogoda na dziś - poniedziałek 6 maja.Pogoda na dziś - poniedziałek 6 maja. grafika: gazeta.pl

Opady. W większości kraju przelotne opady deszczu, na południu rozpogodzenia

Na dziś synoptycy przewidują przelotne opady w przeważającej części kraju. Nie będą one jednak zbyt obfite. W poniedziałek duże zachmurzenie prognozowane jest dla południowej i zachodniej Polski, w pozostałych regionach zachmurzenie umiarkowane. W województwach śląskim, małopolskim, podkarpackim i świętokrzyskim możliwe są jednak duże rozpogodzenia i brak opadów deszczu. Wiatr słaby i umiarkowany, silniejsze porywy tylko na Pomorzu oraz w górach.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Działajmy z Greenpeace na rzecz ochrony dzikiej przyrody. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o: