Pogoda na dziś - piątek 3 maja. W pierwszy piątek maja czeka nas ochłodzenie, deszcz, burze, a nawet śnieg

Pogoda na dziś - piątek 3 maja. Piątek, zapowiadający pierwszy weekend maja, nie przyniesie nam wiosennej pogody. W całym kraju możliwe są opady deszczu, śniegu oraz burze.
Zobacz wideo

Synoptycy zapowiadają dziś bardzo zmienną pogodę - w całej Polsce będzie pochmurno, a na dodatek miejscami pojawi się deszcz, deszcz ze śniegiem oraz burze. W nocy z kolei mieszkańcy północnych województw muszą liczyć się z przymrozkami.

Temperatura. Od piątku synoptycy zapowiadają znaczne ochłodzenie

Dziś najchłodniejszy dzień czeka mieszkańców Pomorza, gdzie temperatura maksymalnie wyniesie około 8 stopni. Niezbyt ciepły dzień zapowiadany jest także w województwach zachodniopomorskim, wielkopolskim i warmińsko-mazurskim, gdzie temperatura wahać się będzie od 10 do 11 stopni. Najwyższa temperatura prognozowana jest na piątek dla Rzeszowa i Przemyśla, gdzie będzie kolejno 17 i 18 stopni. W pozostałych regionach od 12 do 15 stopni. 

Pogoda na dziś - 3 maja.Pogoda na dziś - 3 maja. grafika: gazeta.pl

Opady. Deszcz, śnieg i burze - prognozowane opady w Polsce

Dziś zachmurzenie duże i umiarkowane w całym kraju, pod wieczór możliwe większe rozpogodzenia w województwach wielkopolskim, łódzkim, mazowieckim, świętokrzyskim i lubelskim. Meteorolodzy prognozują przelotne opady deszczu w całym kraju - największe opady zapowiadane są dla południowo-wschodniej Polski. Śnieg z deszczem może spaść w Gdańsku, śnieg w Tatrach, a w Lublinie i Rzeszowie możliwe są także burze. Wiatr umiarkowany, momentami dość silny. Najsilniejsze porywy, dochodzące do ponad 60 km/h mogą wystąpić podczas burz na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu.

Ostrzeżenia meteorologiczne. IMGW ostrzega przed przymrozkami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami dla województw zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i mazowieckiego. W tych regionach temperatura może spaść w nocy do nawet - 4 stopni.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Działajmy razem na rzecz ochrony klimatu. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o: