Biskup Zawitkowski krytykuje "spodloną Warszawkę". "Chryste, roztrzaskaj glinianych idoli LGBT"

Na łamach "Naszego Dziennika" ukazał się apel 80-letniego biskupa seniora diecezji łowickiej Józefa Zawitkowskiego. Duchowny pisze o "spodleniu" Warszawy, krytycznie wypowiada się m.in. o społeczności LGBT i protestujących nauczycielach.
Zobacz wideo

"Obudź się, Warszawo!" - tekst o takim tytule ukazał się na łamach "Naszego Dziennika". Autorem apelu jest 80-letni biskup Józef Zawitkowski, który, jak informuje Konferencja Episkopatu Polski, jest obecnie Biskupem Pomocniczym Seniorem Diecezji Łowickiej. 

"Warszawo, Ty moja, Warszawo! Nie poznaję Cię, Warszawo, nieujarzmiona, wierna i krwawa. O miasto moje, moje święte Jeruzalem, świńskie ryje rzucają na Twe święte kamienie. Owoce święte płaczą, bo rzucone są na zgnojenie" - napisał duchowny, odnosząc się do niedawnego protestu rolników prowadzonego w centrum Warszawy

Biskup skomentował także zakończony przed kilkoma dniami strajk nauczycieli. "Były w historii różne strajki szkolne: o język, o historię, o krzyż. Teraz w historii pokażą organizatora i najgłupszy strajk szkolny o 1000 zł na rękę. O biedna szkoło moja!" - napisał.

Sporo uwagi biskup Józef Zawitkowski poświęcił społeczności LGBT. 

Chryste królujący krzyżem nad Warszawą z Zygmuntowej kolumny. Królu z mieczem, co broni Warszawy i dobro od zła oddziela, komuś Ty dał władzę nad Warszawą? Roztrzaskaj glinianych idoli LGBT, co po ludzku grzeszyć nie potrafią. Nie wstydzisz się, Warszawko? Nie! To Ty już wstydu nie masz! (...) Matko Wincento Jaroszewska, coś powiedziała prostytutkom: Nie wstanę z kolan, póki nie stanie się tu spokój! Powiedz to lesbijkom i gejom: Na kolana! I do spowiedzi! (...)  Jak mi Cię żal, Warszawo! Ty moja dumna Pani, dziś zachowujesz się jak głupia panna, której brakło oleju. Wiosenne LGBT! Wy nawet grzeszyć normalnie nie potraficie, pachniecie tylko bezwstydem!

- napisał. "Wstydźcie się, Warszawiacy! Jak się spodliłaś, Warszawko!" - grzmiał w tekście biskup. "Warszawa nie jest ani PiS-owa ani Platformowa. Warszawa jest Chrystusowa!!!" - uważa duchowny. 

Działajmy z Greenpeace na rzecz ochrony oceanów i ich mieszkańców. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Zobacz wideo
Więcej o: