Radlin: Osobówka zderzyła się z pociągiem na przejeździe kolejowym. Jedna osoba w stanie krytycznym

Samochód osobowy na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Radlinie zderzył się z pociągiem. Ucierpiało dwóch młodych mężczyzn. Stan jednego jest krytyczny.
Zobacz wideo

Do poważnego wypadku doszło przy ul. Rybnickiej w Radlinie na Śląsku. - Zdarzenie miało miejsce o 16.45. W wyniku zderzenia pociągu z samochodem marki ford obrażenia odniosły dwie osoby. Stan jednej z nich, prawdopodobnie pasażera, jest krytyczny - mówi Gazeta.pl sierż. szt. Katarzyna Muszyńska z policji w Wodzisławiu Śląskim. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

Oznakowanie na przejeździe, jak mówi nam Muszyńska, było widoczne, choć sam przejazd nie ma rogatek. - Jest tam jedynie sygnalizator świetlny i dźwiękowy - mówi rzeczniczka. Nie wiadomo na razie, dlaczego kierowca wjechał na przejazd.

Na miejscu cały czas działa policja pod nadzorem prokuratury. Od poszkodowanych pobrano próbki krwi w celu przebadania na obecność alkoholu i innych substancji. Policja teraz nie jest w stanie powiedzieć, w jakim wieku są poszkodowani, wiadomo, że to młodzi mężczyźni. Lokalny portal opublikował nagrania z akcji usuwania roztrzaskanego forda.

Więcej o: