Nieoficjalnie: Samochód SOP, który potrącił rowerzystkę, prowadził kierowca Agaty Dudy

Rządowe bmw, które w piątek w Warszawie potrąciło rowerzystkę, prowadził kierowca Agaty Dudy - podaje tvn24.pl. Według informatorów portalu funkcjonariusz został zawieszony.
Zobacz wideo

Do kolizji z udziałem samochodu należącego do SOP doszło 26 kwietnia. Na ulicy 29 listopada rządowe bmw potrąciło rowerzystkę. Kobieta z potłuczeniami trafiła na obserwację w szpitalu.

Według informacji portalu tvn24.pl, kierowca, który potrącił rowerzystkę na co dzień jest kierowcą Agaty Dudy. Gdy doszło do kolizji funkcjonariusz jechał z siedziby SOP przy ul. Podchorążych do Pałacu Prezydenckiego. - Nie mógł jechać dalej, więc trzeba było dla prezydentowej przeznaczyć inny samochód - mówi rozmówca portalu.

Funkcjonariusz SOP od potrąconej rowerzystki wozi Agatę Dudę

Według innej "wtyczki" w SOP kierowca został zawieszony. O sprawę zapytaliśmy rzecznika Służby. - Nie udzielamy informacji, kto jechał, jaka to była grupa. To są informacje klauzulowane - ucina ppłk SOP Bogusław Piórkowski, rzecznik prasowy formacji.

W ubiegłym tygodniu doszło do jeszcze jednego zdarzenia drogowego z udziałem auta SOP. W środę samochód z kolumny prezydenta Andrzeja Dudy między Świnoujściem a Białogardem zaczepił w trakcie wyprzedzania o lusterko innego samochodu. Według nieoficjalnych informacji podawanych przez tvn24.pl, za kolizję odpowiada kierowca samochodu z symbolem S1 - czyli z auta jadącego przed prezydencką limuzyną. Jak anonimowo wyjaśnia funkcjonariusz służby, kierowca musiał po zdarzeniu czekać na policję, co oznacza, że dalej z prezydentem zamiast trzech pojechały dwa samochody.

Działajmy razem na rzecz zapobiegania plastikowej epidemii. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o: