Wielka Brytania. Zatrzymano 29-letniego Polaka poszukiwanego na podstawie ENA

Podejrzany o pobicie ze skutkiem śmiertelnym 29-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości przez siedem lat. Był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania i w końcu udało się go zatrzymać. Przebywał w Wielkiej Brytanii.
Zobacz wideo

Mężczyzna, którego zatrzymano w Wielkiej Brytanii, jest podejrzany o pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Jego ofiarą był 30-letni mieszkaniec Chruszczobrodu (woj. śląskie). Do tragedii miało dojść 24 lutego 2012 roku. Wtedy w jednym z barów na terenie miejscowości Łazy został pobity 30-letni mężczyzna. Został przetransportowany do szpitala. Po 12 dniach walki o życie pobitego mężczyzny, lekarze stwierdzili jego zgon.

Wielka Brytania. Ekstradycja 29-letniego Polaka. Jest podejrzany o pobicie ze skutkiem śmiertelnym

Śledczym udało się ustalić, że winnym pobicia był wówczas 22-letni pseudokibic mieszkający w Łazach. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia i ukrywał się przed policją. Funkcjonariusze ustalili, że mógł wyjechać do Wielkiej Brytanii i wystąpili do Sądu Okręgowego w Częstochowie o  wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania.

Ustalenia policjantów okazały się trafne. Dzięki międzynarodowej współpracy polskiej i brytyjskiej policji udało się zatrzymać podejrzanego o pobicie mężczyznę. Po przeprowadzeniu wszystkich wymaganych prawem procedur ekstradycyjnych, 17 kwietnia 2019 roku został sprowadzony konwojem policyjnym do Polski.  Wczoraj został doprowadzony do prokuratury, a następnie do Sądu Rejonowego w Zawierciu. Wobec 29-latka zastosowano dwumiesięczny areszt tymczasowy. Za pobicie ze skutkiem śmiertelnym grozi mu od 2 do 12 lat więzienia.

* * *

Działajmy razem na rzecz zapobiegania plastikowej epidemii. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o: