Wodzisław Śląski. Biuro podróży oszukało turystów. Zamiast na Teneryfę trafili na komisariat

Turyści z województwa małopolskiego i śląskiego zmuszeni będą spędzić majówkę inaczej, niż planowali. Zamiast w samolocie długi weekend rozpoczęli od złożenia zeznań w Komendzie Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim.
Zobacz wideo

Turyści padli ofiarą firmy sprzedającej fikcyjne wycieczki - podaje Radio ZET. Jedna z firm zajmujących się oszukiwaniem turystów związana jest ze spółką KT2 z siedzibą na Rynku Głównym w Krakowie. Tzw. "wirtualne biuro" oficjalnie oferuje wyjazdy do ciepłych krajów łącznie z biletami lotniczymi, w rzeczywistości jednak po przelaniu pieniędzy na jego konto, kontakt z biurem jest niemożliwy.

Komisariat zamiast Teneryfy. Biuro podróży oszukało turystów

Kom. mgr Marta Pydych, rzecznik prasowy policji z Wodzisławia Śląskiego w rozmowie z Gazeta.pl podkreśla, że "sprawa jest rozwojowa" i "w tej chwili wykonywane są czynności operacyjne", więc nie wszystkie informacje mogą być podane do wiadomości publicznej.

Wiadomo jednak, że "wirtualne biura" działy co najmniej w dwóch województwach: małopolskim i śląskim. Kilkanaście osób z tych województw złożyło zawiadomienia o oszustwach polegających na sprzedaży fikcyjnych wycieczek i biletów lotniczych. Poszkodowanych może być jednak znacznie więcej. Jak powiedziała kom. Pydych, śląska policja ma do czynienia z tego typu oszustwem po raz pierwszy w tym roku.

Wszystkie osoby, które korzystały z usług biur powiązanych ze wspomnianą spółką, powinny skontaktować się z policją. Jak podkreśla rzeczniczka policji w Wodzisławiu Śląskim, w celu uniknięcia zakupu "fikcyjnej wycieczki" należy korzystać ze sprawdzonych pośredników i wejść z nimi w osobisty kontakt.

Dzięki działalności Greenpeace możesz wspierać rozwój ekologicznego rolnictwa. Wpłać datek >>

embed
Więcej o: