Niedziele handlowe w 2019. Czy w niedzielę 5 maja sklepy będą otwarte?

W kwietniu handlowa niedziela wypadała aż dwukrotnie, wszystko dzięki Wielkanocy, która wypadała w tamtym miesiącu. W maju harmonogram niedziel handlowych wraca do normy, a zakupy zrobimy tradycyjnie tylko raz w miesiącu.
Zobacz wideo

Zgodnie z ustawą ograniczającą handel w niedzielę, w 2019 roku zakupy w ostatnie dni tygodnia zrobimy tylko raz w miesiącu. Wyjątkiem od tej reguły są tylko kwiecień i grudzień - wtedy niedziela handlowa wypada częściej.

Niedziele handlowe 2019. Czy w niedzielę 5 maja zrobimy zakupy?

Ostatnia niedziela handlowa wypadała 28 kwietnia. Zgodnie z kalendarzem niedziel handlowych od 2019 roku centra handlowe i sklepy mogą być otwarte tylko w ostatnią niedzielę każdego miesiąca. W maju nie wypadają żadne święta, dla których ustawodawca zdecydowałby się zwiększyć liczbę handlowych niedziel. W związku z tym 5 maja wypada niedziela z zakazem handlu.

Niedziele handlowe 2019 - jakie punkty nie są objęte zakazem handlu?

Na następną niedzielę handlową będziemy musieli poczekać do 26 maja. Zgodnie z ustawą ograniczającą handel w pozostałe niedziele miesiąca nie będziemy mogli zrobić zakupów w centrach handlowych i dużych sklepach. Zakaz ten nie obowiązuje tylko aptek, cukierni, sklepów z pamiątkami, kiosków i sklepów, w których za ladą stanie sam właściciel.

Dzięki działalności Greenpeace możesz wspierać rozwój ekologicznego rolnictwa. Wpłać datek >>

embed