Krzysztof Szczerski o eurowyborach: Sensacja! Żadna z partii w Polsce nie chce wyjścia z UE

Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski odniósł się do ostatnich wypowiedzi polityków i wywiadu Juckera dla "Rzeczpospolitej". Według ministra przewodniczący Komisji Europejskiej obalił główną narrację opozycji w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
Zobacz wideo

Na antenie Trójki Polskiego Radia Krzysztof Szczerski skomentował ostatnią wypowiedź Jean-Claude'a Juckera, który w wywiadzie dla "Rzeczypospolitej" podkreślił, że nie obawia się wyników polskich wyborów. Według szefa Komisji Europejskiej Polacy są świadomi korzyści z członkostwa w Unii i nawet wygrana Prawa i Sprawiedliwości w wyborach nie doprowadzi do tzw. Polexitu.

Krzysztof Szczerski o słowach Juckera - "Stało się sensacją, że żadna partia w Polsce nie postuluje wyjścia z Unii"

Krzysztof Szczerski jest zdania, że ostatnia wypowiedź Juckera oraz komentarze polityków opozycji świadczą o tym, że rozbita została podstawa narracji wyborczej partii skupionych wokół Koalicji Europejskiej: "Powiedział rzeczy oczywiste, a w Polsce stało się to sensacją, że żadna partia w Polsce nie postuluje wyjścia z Unii. Obraz jest tak bardzo zafałszowywany przez Koalicję Europejską dlatego wywiad był tak sensacyjny w Polsce". Według Szczerskiego 15-lecie Polski w Unii Europejskiej oraz 20. rocznica przystąpienia do NATO jest doskonałym przykładem na to, że Polska nieprzerwanie dąży do sojuszy i realizowania w ich ramach swoich interesów.

Słowa Juckera wcześniej skrytykował m.in. były premier Leszek Miller, według którego wygrana PiS w wyborach obniży wartość Polski w dalszych negocjacjach europejskich np. w kwestiach budżetu czy kształtowania wspólnej polityki gospodarczej czy handlowej krajów UE. Z kolei działacz Jan Śpiewak skomentował ten wywiad jako pogodzenie Brukseli z kolejnym zwycięstwem PiS-u: "W dodatku Juncker podważył całą narrację dt. Polexitu. Już teraz nic nie zasłoni pustki programowej KE".

Działajmy z Greenpeace na rzecz ochrony dzikiej przyrody. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o: