Krzysztof Szczerski o eurowyborach: Sensacja! Żadna z partii w Polsce nie chce wyjścia z UE

Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski odniósł się do ostatnich wypowiedzi polityków i wywiadu Juckera dla "Rzeczpospolitej". Według ministra przewodniczący Komisji Europejskiej obalił główną narrację opozycji w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Na antenie Trójki Polskiego Radia Krzysztof Szczerski skomentował ostatnią wypowiedź Jean-Claude'a Juckera, który w wywiadzie dla "Rzeczypospolitej" podkreślił, że nie obawia się wyników polskich wyborów. Według szefa Komisji Europejskiej Polacy są świadomi korzyści z członkostwa w Unii i nawet wygrana Prawa i Sprawiedliwości w wyborach nie doprowadzi do tzw. Polexitu.

Krzysztof Szczerski o słowach Juckera - "Stało się sensacją, że żadna partia w Polsce nie postuluje wyjścia z Unii"

Krzysztof Szczerski jest zdania, że ostatnia wypowiedź Juckera oraz komentarze polityków opozycji świadczą o tym, że rozbita została podstawa narracji wyborczej partii skupionych wokół Koalicji Europejskiej: "Powiedział rzeczy oczywiste, a w Polsce stało się to sensacją, że żadna partia w Polsce nie postuluje wyjścia z Unii. Obraz jest tak bardzo zafałszowywany przez Koalicję Europejską dlatego wywiad był tak sensacyjny w Polsce". Według Szczerskiego 15-lecie Polski w Unii Europejskiej oraz 20. rocznica przystąpienia do NATO jest doskonałym przykładem na to, że Polska nieprzerwanie dąży do sojuszy i realizowania w ich ramach swoich interesów.

Słowa Juckera wcześniej skrytykował m.in. były premier Leszek Miller, według którego wygrana PiS w wyborach obniży wartość Polski w dalszych negocjacjach europejskich np. w kwestiach budżetu czy kształtowania wspólnej polityki gospodarczej czy handlowej krajów UE. Z kolei działacz Jan Śpiewak skomentował ten wywiad jako pogodzenie Brukseli z kolejnym zwycięstwem PiS-u: "W dodatku Juncker podważył całą narrację dt. Polexitu. Już teraz nic nie zasłoni pustki programowej KE".

Działajmy z Greenpeace na rzecz ochrony dzikiej przyrody. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (81)
Krzysztof Szczerski o eurowyborach: Sensacja! Żadna z partii w Polsce nie chce wyjścia z UE
Zaloguj się
 • serenita123

  Oceniono 26 razy 24

  o Szczerski
  czemu wam nie wierzę?
  no! czemu?

 • krynolinka

  Oceniono 30 razy 24

  A gdzie narracja, że Juncker i jemu podobni nie znają polskich realiów i tym podobne pierdy? Gdyby was pisiory skrytykował to byście na nim jeździli 24/7..Oj Krzysiu nie z nami te numery.

 • pyss_na_pis

  Oceniono 24 razy 22

  Czy kiedykolwiek jakiś pisowiec powiedział prawdę? Ta partia powstała ze złodziejstwa i na kłamstwie, którym mami pożytecznych idiotów na nich głosujących

 • batura3

  Oceniono 23 razy 21

  Szczerski - a co na to katolicy z polskimi paszportami??? - alleluja :))

 • strach_sie_bac

  Oceniono 21 razy 19

  Jest jedna partia jydynie słuszna wyklęta i niezłomna, która łże jak bura suka na każdym kroku, więc jeżeli mówi, że nie chce opuszczenia Polski z UE wiemy więc co ma na myśli.

 • obeznany

  Oceniono 20 razy 18

  Niejaki A. Hitler do samego końca zapewniał, że za nic nie chce wojny.

 • jtby

  Oceniono 16 razy 14

  "Stało się sensacją, że żadna partia w Polsce nie postuluje wyjścia z Unii" Wy tow. Szczerski po prostu rżniecie głupa. Nikt nie przyzna się, że chce wyjścia z Polski z Unii, bo byłoby to samobójstwo. Żyję już trochę i wiem, że nie warto wierzyć w to co mówią politłucy, tylko obserwować co robią i samemu wyciągać wnioski.

 • zdzich02

  Oceniono 16 razy 14

  Po czynach ich poznacie.

 • pan.szklanka

  Oceniono 15 razy 13

  Tu nie chodzi o deklaracje panie Szczerski.
  Zaryzykuję twierdzenie, że pod Smoleńskiem też się nie chcieliście rozbić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX