Pogoda na dziś - środa 1 maja. Początek majowego weekendu: na północy słoneczny, na południu deszczowy

Pogoda na dziś - środa 1 maja. Na pierwszy dzień długiego weekendu majowego meteorolodzy zapowiadają w większości kraju słoneczną pogodę. Głównie na południu Polski prognozowane są większe opady deszczu.
Zobacz wideo

W pierwszy dzień maja meteorolodzy zapowiadają spore rozpogodzenia zwłaszcza w centrum i na północy kraju. Niewielki deszcz może przelotnie pojawić się w ośmiu województwach.

Temperatura. Dziś synoptycy zapowiadają maksymalnie od 14 do 18 stopni

W środę najniższa temperatura prognozowana jest dla województwa pomorskiego, gdzie meteorolodzy zapowiadają 14 stopni. Jeden stopień więcej pokażą termometry w Rzeszowie i Przemyślu. Najcieplejszy dzień z temperaturą do maksymalnie 18 stopni przewidywany jest w województwach wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, dolnośląskim, opolskim i podlaskim. W pozostałych regionach od 16 do 17 stopni.

Pogoda na dziś - 1 maja.Pogoda na dziś - 1 maja. gazeta.pl

Opady. W ośmiu województwach możliwe niewielkie opady deszczu

W dzień małe i umiarkowane zachmurzenie, miejscami na południu kraju zwiększające się do dużego. W nocy zachmurzenie duże zwłaszcza na północy i zachodzie Polski. Przelotny deszcz zapowiadany jest dla województwa mazowieckiego, lubelskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego i lubuskiego. W pozostałych regionach duże rozpogodzenia. Wiatr słaby i umiarkowany w ciągu dnia, wieczorem silniejsze porywy nad morzem (do 60 km/h) oraz w Tatrach (do 70 km/h).

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Działajmy z Greenpeace na rzecz ochrony oceanów i ich mieszkańców. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o: