Trąba powietrzna w Zielonej Łące w Wielkopolsce. Uszkodzone dachy i przewrócone drzewa

W miejscowości Zielona Łąka w gminie Pleszew w Wielkopolsce ok. godz. 18 pojawiła się trąba powietrzna - poinformował na swoim profilu na Facebooku "łowca burz" Grzegorz Zawiślak. Wiatr uszkodził dachy na posesjach, a także przewrócił drzewa w pobliskim lesie.
Zobacz wideo

Trąba powietrzna pojawiła się w Zielonej Łące w gminie Pleszew po godz. 18.  "Jedna z komórek burzowych przechodząca przez miejscowość wygenerowała trąbę powietrzną, prawdopodobnie niezwiązaną z superkomórką burzową" - napisali na swoim fanpage'u na Facebooku Łowcy Burz".

Nagranie z przejścia trąby autorstwa Magdy Nado opublikował w sieci "łówca burz" Grzegorz Zawiślak.

Jak dowiedzieliśmy się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie, na co najmniej jednej z posesji zostały uszkodzone dachy budynków. Strażacy po godz. 20 mieli też informację o uszkodzonym płocie i przewróconych dwóch drzewach. 

Z kolei lokalny portal Zpleszewa.pl informuje, że w wyniku burzy "na wielu posesjach drzewa przewrócone są razem z korzeniami". W doniesieniach czytamy również, że wiatr rozrzucił po okolicznych polach materiały budowlane, które mieszkańcy wykorzystywali przy budowie swoich domów.